Պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ «AstraZeneca» պատվաստանյութով
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ «AstraZeneca» պատվաստանյութով:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում պատգամավորը նշել է, որ պատվաստվել է կամավոր, իր ցանկությամբ:
Հարցին, թե ինչո՞ւ է պատգամավորի կողմից ընտրվել հենց «AstraZeneca» պատվաստանյութը՝ հաշվի առնելով տեղական և միջազգային մամուլում առկա բացասական կարծիքներն ու այդ պատվաստանյութից մահացության մասին հրապարակումները, Վարդանյանը նշեց, որ պատվաստանյութի ընտրությունը կատարվել է հենց այդ շահարկումներին պատասխանելու պատճառով:
«Քանի որ ուսումնասիրել եմ տեղական և միջազգային հրապարակումները, կարող եմ ասել, որ դրանք իսկապես շահարկումներ են: Բացի այն, որ ուսումնասիրություն եմ կատարել, նաև խորհրդակցել եմ բժիշկների հետ, նրանք էլ վստահեցրել են, որ խնդիր չկա»,- ասել է Վարդանյանը:
Ծովինար Վարդանյանը հայտնել է, որ տեղեկություն ունի նաև այլ պատգամավորների պատվաստվելու մտադրության մասին, սակայն չգիտի՝ կան արդեն պատվաստված այլ պատգամավորներ, թե ոչ:
Ծովինար Վարդանյանը պատվաստանյութի առաջին ներարկումը ստացել է ապրիլի 26-ին, իսկ երկրորդը պետք է ստանա հաջորդող 8-12 շաբաթների ընթացքում: