Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով այսօր մի քանի նախարարներ են նշանակվել:
Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանին փոխարինել է Իգնատի Առաքելյանը:
Համաձայն կենսագրական տվյալների՝ Առաքելյանը ծնվել է 1972 թ.-ին, անկուսակցական է, ավարտել է Երեւանի ճարտարապետաշինարարական ինստիտուտը։ Տիրապետում է ռուսերեն, անգլերեն եւ ֆրանսերեն լեզուների։ 1998-թ-ից մինչ այսօր աշխատել է Երեւանի կոնյակի գործարանում, նախ՝ փորձագետ, ապա հաշվապահ, գլխավոր հաշվապահ, ֆինանսավարչական տնօրեն, գործադիր տնօրենի տեղակալ, գործադիր տնօրեն:
Փորձեցինք զրուցել նորանշանակ նախարարի հետ, սակայն վերջինիս հեռախոսին պատասխանեց կինը՝ ասելով, որ հեռախոսն իր մոտ է: Մեր հարցին՝ այդ նշանակումը սպասելի՞ էր արդյոք իրենց համար, նախարարի կինն ասաց, որ չի ուզում որեւէ բան խոսել.
«Ներողություն եմ խնդրում, բայց չեմ ուզում պատասխանել հարցերին»,- ասաց նա:
Նկատենք, որ Սերգո Կարապետյանի պաշտոնանկությունը սպասելի էր, այդ մասին մամուլը գրել էր Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականից անմիջապես հետո:
Տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանին փոխարինել է Վահան Մարտիրոսյանը:
Մարտիրոսյանը ծնվել է 1962 թ., անկուսակցական է։ 1984 թ. ավարտել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու է։ Տիրապետում է ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներին։ Ամուսնացած է, ունի 1 երեխա։
1984 -2000 թվականներին աշխատել է Երևանի էլեկտրաապարատների գործարանում` ինժեներ-կոնստրուկտոր, կոնստրուկտորային բյուրոյի պետ, գլխավոր ինժեների տեղակալ: