Էդմոն Մարուքյանը մերժում է ՀՎԿ-ի առաջարկը. ընդդիմության միավորումը տապալման եզրին է
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը մերժում է «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության հակընդդեմ առաջարկը: Այս մասին Էդմոն Մարուքյանն ասաց ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում:
Հիշեցնենք, Վանաձորի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքներից հետո ԼՀ-ն առաջարկել էր Վանաձորում ավագանու ընտրության 6 տոկոս անցողիկ շեմը հաղթահարած կուսակցություններին սատարել իրենց թեկնածուին՝ ՀՀԿ-ին դարձնելով իրենց ընդդիմություն, սակայն ՀՎԿ-ն (նախկին ՕԵԿ) պատասխան առաջարկով էր հանդես եկել՝ նշելով, որ միավորումը կլինի այն դեպքում, երբ «Լուսավոր Հայաստանը» որոշի ԱԺ ընտրություններում միանալ իրենց, իսկ Վանաձորի քաղաքապետի հարցում սատարեն իրենց թեկնածուին՝ Արկադի Փելեշյանին:
«Այս պահին ռեալ շանս կա, եւ եթե ընդդիմությունը միավորվի, կարող է Վանաձորում քաղաքապետ ընտրել, քանի որ միասին ունենք 18 մանդատ»,- ասաց Էդմոն Մարուքյանը:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է «Լուսավոր Հայաստանն» ընդունի «Հայկական վերածնունդի» պայմանը եւ նաեւ հաջորդ խորհրդարանական ընտրություններին միասնական մասնակցի, Մարուքյանը պատասխանեց. «Բնականաբար, ո՛չ, ռեալ շանս կա, այսօր ունենք 18 մանդատ, ասում ենք՝ եկեք ընտրենք քաղաքապետ: Հիմա կամ ընտրում ենք, կամ ՀՀԿ-ն ընտրում է իր քաղաքապետին, երկրորդ տարբերակը չկա»: