Հուլիսի 20-ին Գյումրի այցելած վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, երբ քայլում էր Խրիմյան Հայրիկ փողոցով՝ դեպի ՀԷՑ-ի «Ղարս» մասնաճյուղ, նրա ճանապարհը փակեց գյումրեցի սոցիալապես անապահով, հաշմանդամություն ունեցող մի տղամարդ եւ դժգոհեց իր սոցիալական վատ վիճակից:
«Ինչքա՞ն պտի ապրին էս վիճակով: Երկու երեխա ունիմ, ես հիվանդ եմ, կռնա՞մ էս վիճակով ապրիմ: Ըստ քեզի՝ հնարավո՞ր է 18 հազար նպաստով ապրել: Դեղորայքով ապրող, հիվանդ տղա եմ»,-ասաց տղամարդը եւ վարչապետի ուշադրությունը հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ զրկված է մեկ ոտքից:
Գոռգոռացող գլուխները փողոց դուրս կգան այն պարագայում, երբ նրանց գրպաններում կրկին գումարներ հայտնվեն
Հայկական գյուղմթերքը դեռ չէր մտել ռուսական շուկա, վնասատուներ, չգիտեմ ինչեր հայտնաբերեցին. տեսանյութ