«ՀԺ»․ Խորհրդարանական ընտրությունների համար մեծ փողեր են ծախսել
«Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բավական խոշոր գումարներ է ծախսել ապրիլի 2-ին նշանակված խորհրդարանական ընտրությունների համար: Օրինակ, 39 միլիոն 6 հազար դրամի համակարգիչներ ու հարակից աքսեսուարներ է գնել:ԿԸՀ-ն նաեւ 10 մլն դրամով «Սադոյան» ընկերությանը պատվիրել է ավտոմատացված համակարգում համապատասխան ծրագրեր մշակել ու ներդնել: 8 մլն դրամով եռատեղ երկարացման լարեր է գնել:
ԿԸՀ-ից մեկնաբանեցին, որ նոր Ընտրական օրենսգրքի պահանջները մեծացրել են աշխատանքի ծավալները, եւ առկա հնարավորությունները չէին բավարարում դրանք ապահովելու համար:
ԿԸՀ-ն այժմ պետք է մուտքագրի կուսակցությունների ու դաշինքների նախընտրական ցուցակներում ընդգրկված թեկնածուների տվյալները կամ ընտրություններից հետո սկանավորի ընտրողների ցուցակները»: