Արցախում թշնամու գնդակից երեկ վիրավորված զինծառայողի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր
Թշնամու արձակած գնդակից վիրավորում ստացած Արցախի ՊԲ զինծառայող, 1997 թվականին ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանի առողջական վիճակում դեռ փոփոխություններ չկան: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել է Արցախի Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
«Թաթուլ Հարությունյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծանր: Փոփոխությունների դեպքում մենք անպայման կտեղեկացնենք»,- ասել է Հասրաթյանը:
Արցախի պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ապրիլի 17-ին՝ ժամը 18:20-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանը:
Զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: