Փաստաբան Լուսինե Սահակյանը թույլ չտվեց խուզարկել իր պայուսակը, նիստը չկայացավ
Վերաքննիչ քրեական դատարանում այսօր նախատեսվում էր քննել Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ, մեկ տարվա ազատազրկման դատապարտված Արմեն Միքայելյանի պաշտպանների բողոքը, սակայն նիստից առաջ դատական կարգադրիչները փորձեցին խուզարկել Միքայելյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի պայուսակը:
Վերջինս չթույլատրեց, ինչին ի պատասխան կարգադրիչներն ասացին, որ առանց զննության պաշտպանները չեն կարող մտնել նիստերի դահլիճ: Այսպիսով, Լուսինե Սահակյանը եւ Երվանդ Վարոսյանը նիստերի դահլիճ չմտան, նիստը սկսվեց առանց պաշտպանների: Դատարանը տեսնելով ստեղծված իրավիճակը, նիստը հետաձգեց պաշտպանների ներկայությունը ապահովելու հիմքով: Այնինչ` պաշտպանները դատարանի շենքում էին:
Արմեն Միքայելյանն ասաց, որ առանց իր պաշտպանների չի ցանկանում նիստը շարունակել:
Ի դեպ, նշենք, որ Միքայելյանը մի քանի ամիս է ինչ կալանքի տակ է, նա մեր հարցին ի պատասխան ասաց, որ շատ լավ է, մարտական է տրամադրված:
Փաստաբանների նկատմամբ դատական կարգադրիչների անօրինական գործողությունները, որոնց ժամանակ փորձում են խուզարկել նրանց, սկսվեցին «Սասնա Ծռերի» գործով դատական նիստերից հետո եւ տեղի են ունենում բոլոր «քաղաքականացված» գործերով նիստերի ժամանակ: