Սպանվել է Ադրբեջանի բանակի զինծառայող. Արցախի ՊՆ-ն չի հաստատում
Հունիսի 25-ին Ադրբեջանի Աղդամի շրջանի զորամասերից մեկի առաջնագծում «հայկական կողմի կրակոցից սպանվել է» Ադրբեջանի բանակի զինծառայող Բաբաեւ Իլքին Օգթայ օղլուն (Babayev İlkin Oqtay oğlu): Այս մասին հայտնում է razm.info-ն հղում կատարելով ադրբեջանական Kanal24.az կայքին:
Միեւնույն ժամանակ պաշտոնական Ստեփանակերտն այս տեղեկատվությունը չի հաստատում:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը դեռեւս չի հայտնել իր զինծառայողի կորստի մասին: Ըստ սոցցանցերի ադրբեջանցի օգտատերերի,  Բաբաեւը ծառայում էր Ադրբեջանի բանակի Աղդամում տեղակայված 161-րդ զորամասում: Ըստ այլ օգտատերերի,  Բաբաեւ Իլքինը ապրում էր Բաքվի Սաբունչու շրջանի Մաշթաղա գյուղաքաղաքում, իսկ ծագումով Ադրբեջանի Լերիկ շրջանից էր: Հուղարկավորվել է Մաշթաղայում:
Ավելացնենք, որ 2017 թ. հունվարի 1-ից մինչեւ օրս բաց աղբյուրներից հայտնի է դարձել Ադրբեջանի բանակի 35 մահացած զինծառայողի անուն։
Հատկանշական է, որ Արցախի Հանրապետության ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանն armtimes.com-ի հարցին ի պատասխան, հայտնեց, որ չի հաստատում այս տեղեկատվությունը: «Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները հարգում են հրադադարի ռեժիմը»,- կարճ ասաց Հասրաթյանը: