Կարեն Կարապետյանն իմ ընկերն է. Գագիկ Ծառուկյանը չի՞ սատարի Սերժ Սարգսյանին. Տեսանյութ
ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով 2018 թվականի վարչապետի թեկնածուին, նշեց, որ այդ հարցը պետք է ՀՀԿ-ն լուծի:
«Այդ խնդիրը դրված է հանրապետական կուսակցության վրա, նրանք իրենց կազմով պետք են որոշեն: Կարեն Կարապետյանը իմ ընկերն է...»,- ասաց Ծառուկյանը՝ կարծես թե, ակնարկելով, եթե վարչապետի թեկնածուները 2018-ին լինեն Սերժ Սարգսյանը եւ Կարեն Կարապետյանն, ապա նա կսատարի Կարապետյանին:
Լրագրողների այն հարցին, թե նա չի ձգտում զբաղեցնել այդ պաշտոնը, Ծառուկյանը պատասխանեց.
«Հիմա դու մեծ ցանկություն ունես աստղ դառնալու, ոնց ես դառնալու՞...Մենք մեր կազմով ներկայացել ենք, ժողովուրդն էլ իր ընտրությունը կատարել է: Ես իմ ժողովրդի ցավը տանեմ, նրանց շատ սիրում եմ: 500 ձայն նրանք կարող ա՞ ինձ հենց ընենց են տվել: Մնացածն էլ իրա ձայնը տվել է գյուղապետին, մարզպետին, քուչի տղուն, բայց նրանք հարց լուծող չեն»,- ասաց Ծառուկյանը:
Վերջինս անդրադառնալով նաեւ «Ելք» դաշինքի ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու քննարկումներին եւ Եվիրամիության հետ նոր համագործակցությանն, ասաց.
«Յուրաքանչյուր կուսակցություն իրավունք ունի ցանկացած առաջարկ անելու: Նրանք կառաջարկեն, մենք էլ կքննարկենք, մեր կարծիքը կասենք: Ես իմ թիմին հրահանգ եմ տվել, որ մասնակցեն ցանկացած կուսակցության առաջարկած նախագծի քննարկմանը: Բայց մենք ավելի լավ առաջարկներ ունեք ուրիշ երկրների կողմից, որ ավելի շատ ներդրումներ կլինեն, ժողովրդի վիճակը կլավանա, անվտանգությունն ավելի ապահով կլինի: Պիտի քննարկենք, հնարավոր ա, որ մենք այլ կերպ անդրադառնանք, երեւի մենք մեր ԵԱՏՄ-ի հնարավորությունները լավ չենք օգտագործում: Այն 200 միլիոնանոց շուկա է...Եվրամիության հետ էլ են կնքում, բայց մենք տեղյակ չենք, չեն ասում, թե ինչ են ուզում, երբ կներկայացնեն, մենք էլի մեր կարծիքը կասենք»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը:
Գագիկ Ծառուկյանն այսօր ներկայանալով 6-րդ գումարման 2-րդ նստաշրջանի առաջին նիստին, ակնարկեց, որ նախկինի նման մշտապես բացակայելու է:
«Կարեւոր չէ, որ գաս ու 8 ժամ նստես, կարեւորը որոշումներ կայացնելն է: Ես իմ ֆրակցիայի հետ միշտ քննարկումների մեջ եմ»,- եզրափակեց նա: