Անկախության օրն այս տարի անշուք կլինի. «Իսկանդերը» չի ցուցադրվի
Վաղը Հայաստանի անկախության 26-ամյակն է: Տոնն այս տարի անցկացվելու է համեմատաբար անշուք: Շքեղ միջոցառումներ չեն նախատեսվում:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում  պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասաց, որ լինելու են քիչ թվով միջոցառումներ:
«Պայմանավորված է նրանով, որ թիվը հոբելյանական չէ»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Մամուլի պատասխանատուի խոսքով` Հանրապետության հրապարակ դուրս չեն բերվի նաեւ զինտեխնիկան, այդ թվում նաեւ «Իսկանդեր» օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրները, որի մուտքը հրապարակ նախորդ տարի` անկախության 25-ամյակին մեծ շուքով ազդարարվեց:
Նախարարության տեղեկատվության վարչության պետ Գեւորգ Ալթունյանն էլ armtimes.com-ի հետ զրույցում նշեց, որ այս պահին նախատեսված է տոնական համերգ եւ զինվորական շարանցում Սարդարապատի հուշահամալիրում, սակայն դեռ քննարկման փուլում է: Վարչության պետի խոսքով`Երեւանում զինվորական շքերթ չի լինելու:
Սերժ Սարգսյանն արդեն շնորհավորանքներ է ստանում տարբեր երկրների ղեկավարներից Հայաստանի անկախության օրվա առիթով: