Տարոն Մարգարյանն աշխատանքից ազատել է Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ղեկավարին
Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ղեկավարվելով ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասի 7-րդ կետով, Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Հանիսյանին ազատել է աշխատանքից: Այս մասին հայտնում են քաղաքապետարանից:
Հիշեցնենք, որ Արտակ Հանիսյանը Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի ղեկավար էր նշանակել 2015 թ-ի սեպտեմբերին: Վարչական շրջանի այն ժամանակվա ղեկավար Գեւորգ Ղազարյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել էր աշխատանքից:  Արտակ Հանիսյանին այդ պաշտոնում նշանակելիս, ինչպես ասված էր քաղաքապետարանի տարածած մամուլի հաղորդագրությունում, Տարոն Մարգարյանը հաշվի էր առել նրա՝ տեղական ինքնակառավարման համակարգում տարիների աշխատանքային փորձառությունը:
Մարգարյանը նկատել էր, որ Արտակ Հանիսյանը քաջածանոթ է բնակիչների խնդիրներին եւ համոզմունք էր հայտնել, որ պահպանելով տարիների ընթացքում ձեւավորված թիմային աշխատանքի ավանդույթները, նա նոր մոտեցումներով եւ կազմակերպչական ունակություններով կնպաստի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի եւ, առհասարակ, մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերի կյանքի կոչմանը: