ԻՊ-ը ստանձնել է Լաս Վեգասում տեղի ունեցած հարձակման պատասխանատվությունը
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը իր վրա է Լաս Վեգասում հրաձգության պատասխանատվությունը։ ԻՊ–ում հայտնել են, որ Սթիվեն Փեդոքն իբր թե իսլամ է ընդունել մի քանի ամիս առաջ, այս մասին գրում է  Reuters գործակալությունը:
Հիշեցնենք, որ հարձակման հետեւանքով 50 մարդ է զոհվել, ավելի քան 200-ը՝ վիրավորվել: Դեպքի վայրից հիվանդանոց է տեղափոխվել 406 մարդ: Կատարվածն ԱՄՆ ժամանակակից պատմության ամենաշատ զոհերի պատճառ դարձած զանգվածային սպանությունն է: Արդեն հայտնել էինք, որ տուժածների մեջ կան նաեւ հայեր:
ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարարությունը հայտնել է, որ Լաս Վեգասի հարձակումից հետո այլ հանրային վայրերի հիմնավոր որեւէ վտանգ չի սպառնում: