«Արմենիա» ԲԿ-ում դատապարտյալի փախուստը կազմակերպելու կասկածանքով ձերբակալված կա
Երեկ «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում հնչած կրակոցների եւ «Բանդայի» հայտնի գործով դատապարտյալ Դավիթ Գալստյանի փախուստը կազմակերպելու կասկածանքով մեկ ձերբակալված կա:
Տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից: Մեր տեղեկություններով, ձերբակալվածը Դավիթ Գալստյանի ընկերն է:
Հիշեցնենք, որ երեկ Դավիթ Գալստյանը տեղափոխվել էր «Արմենիա» ԲԿ բուժհետազոտման. նախնական տեղեկություններով, վերջինս ընկերոջ հետ կազմակերպել է իր փախուստը: Մեզ հաջողվեց պարզել, որ Գալստյանի ընկերը մտել է նրա հիվանդասենյակ եւ իրարանցում ստեղծելու համար կրակոցներ արձակել հատակին, այդ ընթացքում ՔԿՀ աշխատակիցներին հաջողվել է վնասազերծել ընկերոջը: Այդ ընթացքում Դավիթ Գալստյանին հաջողվել է ՔԿՀ-ի աշխատակիցներից մեկի զենքը խլել եւ կրկին կրակել հատակին, որից հետո հիվանդասենյակից դիմել է փախուստի, նրան սակայն վնասազերծել են ԲԿ-ում ծառայություն իրականացնող ոստիկանները:
Հիշեցնենք, որ բանդայի գործով դատապարտված Դավիթ Գալստյանը, մեղավոր է ճանաչվել 2011 թվականի մայիս-սեպտեմբեր ամիսներին ավազակային հարձակումներ կատարելու համար: Հարձակումների թիրախ էին դարձել խմբի կողմից առանձնացված, ունեւոր համարված մարդիկ՝ Ատոմ Ղազազյանը, Էդուարդ Բեզոյանը, Աղվան Գրիգորյանը, Նապոլեոն Ազիզյանը: Հարձակումներն իրականացվել էին վերջիններիս առանձնատների վրա: Դավիթ Գալստյանը նախկինում նաեւ ինքնասպանության փորձ է կատարել հենց դատարանի դահլիճում: