Սերժ Թանկյանը մասնակցեց իր սիմֆոնիայի փորձին
Հայտնի ռոք երաժիշտ, «System of a Down» խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը ներկա գտնվեց իր «Օրկա» սիմֆոնիա թիվ 1-ի փորձին: Այն տեղի ունեցավ այսօր` հոկտեմբերի 17 -ին, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբն աշխատեց գեղարվեստական ղեկավար եւ գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ:
Փորձին միացավ նաեւ Սերժ Թանկյանը: Նա հենց բեմից` Սմբատյանի կողքին նստած, հետեւեց երաժիշտներին, տվեց անհրաժեշտ ցուցումները, Սմբատյանի հետ քննարկեց, թե ինչպես կուզենար, որ երաժշտությունը հնչեր:
«Շատ լավ էին նվագում, շատ ոգեւորված եմ Խաչատրյանի փառատոնին մասնակցելու համար»-, փորձից հետո ասաց նա՝ չցանկանալով պատասխանել քաղաքական թեմայով հարցերի:
«Օրկա» սիմֆոնիայի հայաստանյան պրեմիերան Խաչատրյանի 5-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում կայանալու է հոկտեմբերի 19-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Սկսվելու է ժամը 19:00-ին: Տոմսերն արժեն 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 7000 դրամ: