Սահակաշվիլին հայտարարել է, որ պատրաստ է գլխավորել Ուկրաինայի նոր իշխանությունը
Վրաստանի նախկին նախագահ, «Նոր ուժերի շարժման» առաջնորդ Միխայիլ Սահակաշվիլին հայտարարել է, որ Ուկրաինային նոր կառավարություն եւ նոր իշխանություն է անհրաժեշտ, որը նա պատրաստ է ղեկավարել:
Այս մասին նա հայտարարել է Գերագույն Ռադայի Սահմանադրության հրապարակում տեղի ունեցած ժողովին, հայտնում է «Ուկրաինսկայա պրավդան»:
«Ուկրաինային պետք է նոր իշխանություն, նոր կառավարություն, մենք պետք է միասին ստեղծենք դրանք, ես պատրաստ եմ դա անել ձեզ հետ: Մենք պետք է նոր մարդիկ գտնենք նոր կառավարության համար... Ես պատրաստ եմ ղեկավարել այս գործընթացը ձեզ հետ միասին եւ պատրաստ եմ անհրաժեշտության դեպքում կառավարել այդ կառավարությունը», - ասել է Սաակաշվիլին: