24 ժամում 25 հազար դոլար է հավաքվել, պահենք տեմպը եւ Ալբերտին ուղարկենք բուժման. Սարգսյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել վիրավոր զինծառայողներից մեկի բարդ վիրահատության կազմակերպման համար՝ կոչ անելով օգնել հավաքելու վիրահատության համար անհրաժեշտ գումարը: Գրառումը թեժ քննարկումների առիթ դարձավ, մասնավորապես, երբ Վիգեն Սարգսյանը նախարարին ոչ վայել կերպով սկսեց պատասխանել մեկնաբանություններին եւ իրեն թույլ տվեց՝ բոշան դու ես արտահայտությունը:
Երեկ արդեն Պաշտպանության նախարարը նոր գրառում կատարեց ֆեյսբուքում, որտեղ նշում է, որ անհրաժեշտ 45.000 դոլարից հավաքվել է 25.000 դոլարը՝ չհաշված զինվորի մոր բացած հաշվեհամարում եղած գումարը.
«Սիրելի ընկերներ, հենց նոր իմ երկու ընկերներ հայտնեցին Ալբերտի բուժման համար ևս 11.000 նվիրաբերելու մասին։ Մեր սիրելի խմբավար Կարեն Դուրգարյանը՝ 1000 և Փարիզից Ռայմոնդ Եզեկուլյանը 10.000 ԱՄՆ դոլարի չափով։ Այսպիսով, չհաշված Ալբերտի մայրիկի կողմից բացված հաշվում հավաքագրված գումարի, որի չափն ինքը կհայտնի, ունենք 45 000-ից 25.000։ Վատ չէ 24 ժամվա համար։ Պահենք տեմպը և հաջորդ շաբաթ բուժման ուղարկենք Ալբերտին»,- գրել է Վիգեն Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ մեկնարկած դրամահավաքն ու դրան միանալու ՀՀ ՊՆախարարի կոչը բուռն արձագանք ստացավ ու քննարկումների թիրախ դարձավ սոցցանցերում: Ամեն ամիս աշխատողներից պահվող 1000 դրամների մասին հիշատակեցին գրեթե բոլորը, բայց ավելի քննարկվող էին Վիգեն Սարգսյանի մեկնաբանությունները:
Ալբերտ Դալլաքյանը գլխից վիրավորվել է զինպարտականությունները կատարելիս, նա 3 բարդ վիրահատություն է տարել, սպասվում է եւս մեկը՝ արտասահմանում: Ալբերտի լիարժեք ապաքինման համար կատարվելիք վիրահատությունը 45 հազար դոլար արժե: Այդ գումարի հավաքման համար Լոս-Անջելեսում ապրող մեր հայրենակիցներն արդեն իսկ սկսել էին դրամահավաք՝ մանրամասն ներկայացնելով խնդիրն ու ծախսերը: Դրամահավաքին կարող են մասնակցել բոլորը, ովքեր կցանկանան: