4-րդ հանրապետության 1-ին նախագահն եմ. Արմեն Սարգսյանը վիրավորված չէ Բաղրամյան 26-ի պահով
ԱԺ-ում լրագրողի հարցին, թե դուք չե՞ք վիրավորվի, եթե նախագահ դառնաք եւ Բաղրամյան 26-ում չնստեք, նախագահի ՀՀԿ-ի առաջարկած թեկնածու Արմեն Սարգսյանն ասաց.
«Ընդհակառակը, եթե ես աշխատեի Բաղրամյան 26-ում, ապա կլինեի 3-րդ հանրապետության 4-րդ նախագահը, իսկ հիմա, որ այլ տեղում է լինելու իմ աշխատավայրը կլինեմ 4-րդ հանրապետության առաջին նախագահը»,- ասաց Արմեն Սարգսյանը:
Այնուհետ անդրադառնալով ԵԼՔ խմբակցության հետ հանդիպմանը, եւ պատասխանելով լրագրողների հարցերին նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը լրագրողներից շնորհակալություն հայտնեց բարձրացրած հարցերի համար, մասնավորապես՝ կապված Ամուլսարի հետ իր առնչությանը, Պաշտպանության նախարար Վազգեն Սարգսյանի հետ ունեցած խնդիրների մասին, նշեց, որ եթե նախագահի հետ հանդիպումն ունենալուց հետո համաձայնեց առաջադրվել, շատ կարևոր է, որ հասարակությունը նաև ճիշտ պատկերացում ունենա իր ապագա բարձրաստիճան պաշտոնյայի մասին: Սարգսյանն անդրադարձավ ԵԼՔ խմբակցության հետ տեղի ունեցած հանդիպմանը, այն գնահատեց բաց և պրոֆեսիոնալ:
«Հանդիպման ընթացքում հարցեր ուղղեցինք իրար երկու կողմից, քննարկումը շատ բաց էր, պրոֆեսիոնալ: Ես իմ կողմից բավարարված եմ զգում, որովհետև շատ բաց զրույց էր և ես կարծում եմ, որ այս զրույցը վերջինը չի, մենք խոսեցինք նաև հետագա նոր հանդիպումների մասին: Ես հստակ գիտեմ, որ ԵԼՔ-ը  հայտարարել է, որ դեմ են քվեարկելու ինձ, ես էլ, իհարկե, հարգում եմ իրենց որոշումը, բայց դա չի նշանակում, որ եթե ես համաձայնեմ թեկնածու լինել, հետո ընտրվեմ նախագահ, իրենց հետ չեմ աշխատելու: Ընդհակառակը` իրենք ընդդիմախոս կառույց են, որոնք արտահայտում են հասարակության որոշակի մասի կարծիքը, այնպես, որ ես նայում եմ առաջ, իրենց հետ շարունակելու եմ աշխատել»,- եզրափակեց նա: