ԱԺ-ն սկսում է քառօրյան. օրակարգում ՀՀ նախագահի ընտրությունն է, թեկնածուն կընտրվի 99 քվեով
Քիչ անց կմեկնարկի ԱԺ հերթական քառօրյա նիստը: Լիագումար նիստի օրակարգում  առկա է մեկ տասնյակից ավել օրենքի նախագծեր, որոնք ներկայացվելու են առաջին եւ երկորդ ընթերցման: Այս նիստի օրակարգում է նաեւ ՀՀ նախագահի ընտրությունը, որը տեղի կունենա քառօրյայի վերջին օրը՝ մարտի 2-ին:
ՀՀ 4-րդ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված է մեկ թեկնածու ՀՀԿ-ից: Նա Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանն է, որը նախկինում կարճ ժամանակով զբաղեցրել է նաեւ ՀՀ վարչապետի պաշտոնը:
Արդեն հայտն է, որ նախագահն ընտրվելու է առաջին փուլով, քանի որ ՀՀԿ-ն, ՀՅԴ-ն եւ ընդդիմադիր Ծառուկյան խմբակցությունը կողմ են քվերակելու Արմեն Սարգսյանի թեկնածությանը: Թեկնածուին առաջին փուլով ընտրվելու համար անհրաշեշտ է 79 քվե, բայց արդեն պարզ է, որ 106 պատգամավորից միայն ընդդիմադիր ԵԼՔ  խմբակցության յոթ պատգամվորները դեմ կքվեարկեն նրա թեկնածությանը: Արմեն Սարգսյանը կնտրվի 99 կոմ ձայնով: