Տ. Մարգարյանը եւ Վ. Օսիպյանը հեռախոսազրույց են ունեցել՝ քաղաքապետարանի ներխուժման մասին
Երեւանի քաղաքապետարանի շենք ներխուժմամբ պայմանավորված՝ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի հետ։
Ոստիկանապետը հայտնել է, որ դեպքի առնչությամբ ցուցարարների հետ բացատրական աշխատանքներ են տարվում, փոխանցում է Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտից Երեւանում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին մերժելու համար բողոքի ցույցեր են, «Մերժենք Տարոնին եւ իր բարեկարգումը» կոչերով բողոքի գործողություն է տեղի ունեցել Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանի հետնամասում գտնվող պուրակի մոտ, որի հատված ծառերի մասին երեկ ահազանգում էր ամբողջ համացանցը:
Ցուցարարները վերցրել են հատված ծառի կանաչ ճյուղերը եւ գնացել Երեւանի քաղաքապետարան: Նրանց հաջողվել է հասնել մինչեւ Տարոն Մարգարյանի աշխատասենյակ տանող միջանցք, որտեղ ցուցարարների ճանապարհը փակել են փոխքաղաքապետեր Կամո Արեյանը եւ Դավիթ Օհանյանը,  ինչպես նաեւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Արթուր Գեւորգյանը: Նրանք փորձել են ցուցարարների հետ ընդհանուր հայտարարի գալ, սակայն վերջիններս պահանջել են Տարոն Մարգարյանի հրաժարականը: