Ծառուկյան եւ ԵԼՔ խմբակցությունները ստորագրահավաք են սկսել՝ արտահերթ նիստ գումարելու համար
Ծառուկան եւ ԵԼՔ խմբակցությունները սկսելու են Ընտրական օրենսգրքի փոփոխության նախագիծն ընդունելու համար արտահերթ նիստ գումարելու ստորագրահավաք: Արտահերթ նիստը նախատեսվում է գումարել հոկտեմբերի 29-ին: Այս մասին ԱԺ հերթական նիստում հայտարարեց Ծառուկյան խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Այսօր Ծառուկյան դաշինքը ԵԼՔ-ի հետ կազմակերպում է ստորագրահավաք, որով երկուշաբթի արտահերթ նիստի օրակարգով կրկին լինելու է Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը: Հորդորում եմ ՀՀԿ-ի այն գործընկերներին, որոնք նշում էին, որ նոր Ընտրական օրենսգիրքը շատ ավելի արդար եւ գրագետ ընտրական կարգ է սահանում, չբոյկոտել, չտանել սադրանքների, եւ մասնակցել Ընտրական օրենսգրքի քննարկմանը»,-ասաց Զոհրաբյանը:
Նա վստահեցրեց՝ այն պագամավորները, ովքեր ի սկզբանե հավանություն են տվել օրենսգրքին, ներկա են լինելու եւ քվեարկելու են: Զոհրաբյանը նշեց՝ նրանք, ովքեր ուզում են, որ մեր երկրում տեղի ունենան արդար ընտրություններ՝ այնպիսի օրենսգրքով, որն ընտրությունների վստահելիության խնդիր չի առաջացնի, միանան ստորագրահավաքին:
Հոկտեմբերի 22-ի արտահերթ նիստում Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթն ԱԺ-ում չհավաքեց բավարար ձայներ: