Դեռ որեւէ բան չի քննարկվել, դեռ որեւէ բան հստակ չէ. Դիանա Գասպարյանը` Գրիգորյանի դեմ նախատեսված ցույցի մասին
Սոցցանցերում տեղեկություն է տարածվել, որ վաղվանից Էջմիածինում դարձյալ բողոքի ցույցեր են նախատեսված ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի: Սակայն, եթե դեկտեմբերի 21-ից 23-ը իրականացված բողոքի ակցիաները Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատ արձակվելու հետ էին կապված եւ մարդիկ դատական համակարգից էին դժգոհում, ապա այս դեպքում նրանց պահանջը դուրս է օրենքի դաշտից: Ըստ տարածված լուրերի՝ վաղվա բողոքի ակցիային Էջմիածինցիները պահանջելու են, որպեսզի Մանվել Գրիգորյանը հեռանա Էջմիածինից:
«Ես ինքս դրա մասին համացանցից եմ իմացել: Դեռ որեւէ բան չի քննարկվել, դեռ որեւէ բան հստակ չէ»,- այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը:
Գասպարյանը նշեց, թե տեղյակ է, որ նման բան է նախատեսվում, սակայն տեղի կունենա այն, թե՝ ոչ եւ թե ով է նախաձեռնել` տեղյակ չէ:
Մեր հարցին՝ պահանջը, որ Մանվել Գրիգորյանը Էջմիածնից հեռանա, արդյո՞ք, որպես քաղաքապետ չի մտահոգում իրեն, Գասպարյանը պատասխանեց. «Մենք ունենք խնդիր՝ մարդկանց կրթական ցենզի հետ: Պարզապես մենք այսօր ականատես ենք լինում, որ շատ տարաբնույթ խնդիրներով կարող է բողոքի ակցիաներ տեղի ունենան Հայաստանում: Ամեն դեպքում, յուրաքանչյուր բողոքի ակցիա ունենում է այնքան կյանք, որքան ունենում է: Չեմ կարծում, թե այս պահին, քանի դեռ չի իրականացվել այդ ակցիան, քանի դեռ ծավալների մասին չգիտենք, պետք է լուրջ քննարկվի դա: Կտեսնենք, վաղը կերեւա՝ ինչ քանակությամբ կլինեն, ինչ պահանջ կունենան: Որովհետեւ ես անգամ սկզբնաղբյուրը չգիտեմ, գուցե ինչ-որ լրատվական գրել է՝ մի հոգու հետ խոսելու արդյունքում»:
Դիտարկմանը, որ եթե սկզբում բողոքում էին դատական համակարգի դեմ՝ համարելով, որ սխալ է Գրիգորյանին գրավով ազատ արձակելը, այս դեպքում արդեն նրա տեղաշարժին են անդրադառնում, Գասպարյանը արձագանքեց. «Եկեք տեսնենք՝ վաղը կլինի ցույց, թե չի լինի: Սպասենք, տեսնենք՝ ինչ կլինի»: