Մարտի 1-ի գործով նախաքննությունը վերսկսել են, ապա կրկին ավարտ հայտարարել. գործի նյութերը դարձել են 80 հատոր
Մեր տեղեկություններով, որոշ ժամանակ առաջ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը վերսկսել է Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Արմեն Գեւորգյանի եւ Յուրի Խաչատուրովի վերաբերյալ Մարտի 1-ի քրեական գործով նախաքննությունը:
Նախաքննական մարմինն այս գործողությունն իրականացրել է անաղմուկ եւ դրա վերաբերյալ հաղորդագրություն չի տարածել:
Մեզ հաջողվեց ճշտել, որ ՀՔԾ-ն որոշ դատավարական գործողություններ է իրականացրել, ապա կարճ ժամանակ անց կրկին նախաքննության ավարտ հայտարարել:
Բացի դա, այժմ քրեական գործի նյութերը կազմում են 80 հատոր՝ 4 հատորով ավելացել են. նախկինում այն բաղկացած էր 76 հատորից:
Այսօր ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ սույն գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատախազին՝ այն դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ: