Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին կալանավորվել է. դատարանը բավարարել է ԱԱԾ-ի միջնորդությունը
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին՝ Կարեն Խաչատրյանը քիչ առաջ կալանավորվել է:
Նման որոշում կայացրել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը՝ այդպիսով բավարարելով ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը:
Նշենք, որ Երեւան քաղաքի ընդանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի նախագահությամբ այս պահին շարունակվում է Գագիկ Խաչատրյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունը, որը երեկ հետաձգվել էր:
Գագիկ Խաչատրյանն ու նրա եղբորորդին մեղադրվում են առանձնապես խոշոր չափերի վատնման եւ պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար: