Խորհրդարանն ընդունեց ՀՀ-ի եւ Դանիայի միջեւ կայուն հարկային դաշտի ստեղծմանը նպաստող օրինագիծը
ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովն այսօր՝ սեպտեմբերի 10-ին, շարունակում է երեկ մեկնարկած երրորդ նստաշրջանի աշխատանքները։
Խորհրդարանն այսօր առաջին ընթերցմամբ ընդունեց Կառավարության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետության եւ Դանիայի Թագավորության միջեւ եկամուտների եւ գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու եւ հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Այս կոնվենցիայի նպատակն է բացառել եկամուտների եւ գույքի կրկնակի հարկումը՝ նվազեցնելով եկամտային եւ գույքային հարկերի հետ կապված խոչընդոտների բացասական ազդեցությունը պայմանավորվող պետությունների միջեւ փոխադարձ առեւտրի եւ ներդրումների վրա, ինչը հնարավորություն է տալիս խրախուսելու ձեռնարկատիրական գործունեությունը` ստեղծելով մրցակցային շահավետ պայմաններ օտարերկրյա ներդրումների համար: Կոնվենցիան նպատակ ունի նաեւ ստեղծել կանխատեսելի եւ կայուն հարկային դաշտ:
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 69, սեպտեմբերի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 57 հարց:
Միկա Բադալյանի կողմից լրագրողի նկատմամբ բռնություն կիրառելու դեպքով նախաձեռնվել է քրվարույթ․ մանրամասներ