Մարտի 1-ի մայր գործով հարցաքննվել է Բակո Սահակյանը
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Մարտի 1-ի մայր գործով վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում չմեկնաբանեց տեղեկությունը: Իսկ Արցախի նախագահի խորհրդական Դավիթ Բաբայանն էլ մեր հարցին ի պատասխան ասաց, որ նման տեղեկություն չունի, չի կարող ասել:
Չի բացառվում, որ Բակո Սահակյանը հարցաքննվել է՝ մարտիմեկյան իրադարձությունների ժամանակ Արցախից Երեւան զորք բերելու հանգամանքների վերաբերյալ:
Ավելի վաղ սույն գործի անջատված մասով որպես վկա հարցաքննվել էին Սերժ ՍարգսյանըԼեւոն Տեր-Պետրոսյանը եւ այլ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներ: