Հրայր Թովմասյանի ձերբակալված սանիկը հետազոտվել է հիվանդանոցում եւ տեղափոխվել ՁՊՎ
ՀՀ Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննվելու ընթացքում օրեր առաջ ձերբակալված Արդարադատության նախարարության նախկին պաշտոնյա Նորայր Փանոսյանի ինքնազգացողությունը վատացել է: Նրա համար կանչվել է շտապօգնության բրիգադ:
Այս մասին ՀԺ-ին տեղեկացնում են ՀՀ Քննչական կոմիտեից:
Ըստ այդմ՝ Փանոսյանը տեղափոխվել է «Լևոն Հովհանիսյանի անվան Սրտաբանության գիտահետազոտական կենտրոն», այնուհետեւ՝ Սուրբ Գրիգոր լուսավորիչ բժշկական կենտրոն, որտեղ ենթարկվել է բժշկական ստուգման: Բժշկական կենտրոնից Փանոսյանին հայտնել են, որ ստացիոնար բուժման անհրաժեշտություն չկա, և վերջինս տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր:
Հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ Նորայր Փանոսյանն անգիտակից վիճակում չի եղել և վիրահատության չի ենթարկվել: Քննչական կոմիտեն ևս մեկ անգամ հորդորում է զերծ մնալ չճշտված տեղեկատվություն հրապարակելուց:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի եւ ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ ծառայողների հետ իրականացված մեծածավալ քննչական եւ դատավարական գործողությունների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել Հրայր Թովմասյանի՝ ՀՀ արդարադատության նախարար պաշտոնավարման ժամանակահատվածում, ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրինականության վերահսկողության տեսչության պետի պաշտոնը զբաղեցրած Նորայր Փանոսյանի եւ ՀՀ ԱՆ ու Երեւանի քաղաքապետարանի այլ պաշտոնատար անձանց կողմից իրենց պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու դեպքերի վերաբերյալ:
Նա ձերբակալվել է: Փանոսյանը, մեր տեղեկություններով, ՍԴ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Հրայր Թովմասյանի սանիկն է։