Քոչարյանը Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնում հետազոտվելուց հետո կրկին տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ
Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանն Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնում հետազոտվելուց հետո կրկին տեղափոխվել է քրեակատարողական հիմնարկ։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Քոչարյանին այսօր առավոտյան տեղափոխել էին Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն՝ հետազոտման։
Հիշեցնենք, որ սույն թվականի մայիսի 25-ին Քոչարյանը կրկին ընթացիկ բուժզննման համար գնացել էր նույն բժշկական կենտրոն։ Մայիսին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը փոխել էր Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը՝ նրան ազատ արձակելով Արցախի ներկա եւ նախկին նախագահների երաշխավորությամբ: Իսկ այժմ Քոչարյանը գտնվում է կալանքի տակ։