Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով այսօրվա դատական նիստը չի կայանա. դատավորը վատառողջ է
Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների վերաբերյալ այսօր նշանակված դատական նիստը չի կայանա:
ՀԺ-ի հետ զրույցում դատավոր Աննա Դանիբեկյանի կազմից տեղեկացրին, որ այն հետաձգվելու է դատավորի վառառողջ լինելու հիմքով: Թե երբ կլինի հաջորդ դատական նիստը, պարզ չէ. կազմից նշեցին, որ այն դեռեւս չի նշանակվել:
Փաստաբանական թիմը հայտնում է, որ, այնուամենայնիվ, ներկայանալու է դատարան:
Հիշեցնենք, որ պաշտպաններն այսօր նախատեսում էին ներկայացնել Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու միջնորդություն: Հայաստանի Հանրապետության նախկին վարչապետներ Վազգեն Մանուկյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կարեն Կարապետյանը եւ Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Անուշավան Դանիելյանը պետք է ներկայանային դատարան՝ իրենց երաշխավորությունը ներկայացնելու: