«Պետական աջակցություն սահմանամերձ համայնքներին» ծրագրին կհատկացվի 800 միլիոն դրամ
«Պետական աջակցություն սահմանամերձ համայնքներին» ծրագրին Կառավարությունը 800 միլիոն դրամ կհատկացնի։ Ազգային ժողովում «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ընթացքում տեղեկացրեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը։
«Ծրագիրը 37 համայնքների է վերաբերվում։ Այս տարի ևս 800 միլիոն ենք հատկացնում, ինչպես և նախորդ տարիներին։ Բոլորովին վերջերս Ազգային ժողովը այդ օրենքը ժամկետի առումով երկարացրեց, իսկ դրանցից հետո էլ փոփոխություն կատարեց, մի փոքր էլ ավելացրեց նաև սոցիալական երաշխիքները կամ սոցիալական փոխհատուցումների ցանկը»,-նշեց Վաչե Տերտերյանը։