Բերման են ենթարկել Գագիկ Ծառուկյանին․ Իվետա Տոնոյանի խոսքով՝ այս պահին նա ԱԱԾ-ում է
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը Ազատության հրապարակում քիչ առաջ հայտարարեց, որ Գագիկ Ծառուկյանը բերման է ենթարկվել Ազգային անվտանգության ծառայություն։
«Ժողովուրդը ունի օբյեկտիվ իրավունք իր բողոքի ձայնը բարձրացնելու, սակայն իշխանությունը եւս մեկ անգամ նախընտրեց Ծառուկյանին բերման ենթարկելու գործընթաց սկսել»,- ասաց Տոնոյանը՝ հավելելով, որ այս պահին նա ԱԱԾ-ում է․ «Բայց ի՞նչ են անելու նրան, պարոն Ծառուկյանը նախորդ անգամ էլ ասաց՝ իրեն կալանավորելով՝ Արցախի հա՞րցն են լուծելու»։
Պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն էլ հավանական համարեց, որ վաղը ՀՀ գլխավոր դատախազը կգնա Ազգային ժողով՝ իրենց՝ ԲՀԿ-ական պատգամավորներին, անձեռնմխելիությունից զրկելու եւ կալանավորելու համար․ «Ասեմ՝ իմանաք՝ մենք պատրաստ ենք․ կմեռնենք, բայց մեր անունը չի մնա պատմության մեջ որպես Արցախը հանձնողին սատարող, էլ ինչի՞ ենք ապրում, եթե Արցախը հանձնվել է»,- ասաց նա։
Մեզ հաջողվեց կապ հաստատել Գագիկ Ծառուկյանի պաշտպաններից Սամվել Դիլբանդյանի հետ, սակայն վերջինս հստակ տեղեկություն չուներ նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ։