Ազգային ժողովը դադարեցրեց հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Նաիրա Զոհրաբյանի լիազորությունները
ՀՀ Ազգային ժողովը դադարեցրեց Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Նաիրա Զոհրաբյանի լիազորությունները։
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի` որպես Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունների դադարեցման մասին օրենքի նախագծին փակ գաղտնի քվեարկությամբ կողմ քվեարկեցին՝ 78, դեմ՝ 4 պատգամավոր:
Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ներկայացնելով քվեարկության արդյունքները, նշեց, որ քվեատուփում առկա է եղել 84 քվեաթերթիկ, անվավեր են ճանաչվել 2-ը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ «Իմ քայլը» խմբակցության որոշմամբ՝ Ազգային ժողովում շրջանառության մեջ էր դրվել Զոհրաբյանի լիազորությունները որպես Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի դադարեցնելու մասին նախագիծ:
Խմբակցությունը նման նախագծի ներկայացումը հիմնավորում էր Զոհրաբյանի՝ այդ պաշտոնում հետագա պաշտոնավարումը շարունակելու անհնարինությամբ:
Հիմնավորման առաջին կետում նշվել էր, որ սույն թվականի դեկտեմբերի 17-ին Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան էջում կատարել է գրառում, որի մեջ եղել է նաեւ այսպիսի հատված. «Ես ատում եմ քեզ ժեխ, որ իշխանության բերեցիր քոնմանին, ով դանդաղ փակում է մեր պետականության էջը»։