Դատախազությունը կբողոքարկի Ռոբերտ Քոչարյանին՝ Հայաստանը լքելու թույլտվություն տալու որոշումը
Այսօր Մարտի 1-ի գործով առանցքային մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնում է Հայաստանից՝ մինչեւ փետրվարի 8-ը: Նրա գրասենյակից լրատվամիջոցներին հայտնել են, որ նա մեկնում է Մոսկվա՝ մասնակցելու «Սիստեմա» ԲՖԿ-ի նիստին:
Քոչարյանին երկիրը լքելու թույլտվություն տվել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանը: Այս որոշման մասին հայտնի դարձավ երեկ, երբ նիստի ընթացքում մեղադրող դատախազ Գեւորգ Բաղդասարյանը դատարանից խնդրել էր տրամադրել որոշման հիմքերը՝ նշելով, որ դատախազությունից որեւէ պարզաբանում չեն ստացել դրա վերաբերյալ: Դատախազի հայտարարությունը լսելուց հետո Աննա Դանիբեկյանը խոստացավ, որ մեղադրող կողմը դատարանի քարտուղարությունից կստանա իր հարցերի պատասխանները:
ՀՀ գլխավոր դատախազությունից մեր հարցին ի պատասխան՝ հայտնեցին, որ դատարանի այդ որոշումը բողոքարկելու են: Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը Մոսկվա էր մեկնել նաեւ 2020 թվականի դեկտեմբերին: