Սեյրան Օհանյանը հոսպիտալացվել է. Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը կրկին հետաձգվեց
«Ես խոսեցի պարոն Օհանյանի հետ, հստակ չի կարող ասել՝ երբ դուրս կգրվի, հենց դուրս գրվի հոսպիտալից, դատարանին նախապես կասենք»,- Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստի ընդմիջումից հետո հայտարարեց ամբաստանյալ Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեջլումյանը:
Աննա Դանիբեկյանը, դիմելով ամբաստանյալ Արմեն Գևորգյանին, որի առողջական խնդիրների պատճառով հետաձգվել էլ Մարտի 1-ի գործով նախորդ նիստը, խնդրեց ներկայացնել բժշկական փաստաթղթեր, ինչին ի պատասխան՝ Գևորգյանը ներկայացրեց անաշխատունակության թերթիկ:
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանն էլ նշեց, որ ամբաստանյալի բացակայության դեպքում գործի քննությունը չի կարող շարունակվել: Ուստի նիստը հետաձգվեց եւ նշանակվեց մարտի 16-ին՝ 13:00-ին: