Եթե չեք ուզում ինֆարկտն ինձ խփի, թող «տուն» գրված էղնի. Գյումրիում բնակարաններ բաժանվեցին
Երեկ՝ օգոստոսի 20-ին, Գյումրու քաղաքապետարանում տեղի ունեցավ Գյումրի բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության արդյունքում քաղաքում կառուցված սոցիալական բնակարանների վիճակահանությունը:
11 ընտանիքից 6-ին հանձնաժողովն արտահերթ էր հատկացրել սոցիալական բնակարան` հիմք ընդունելով վերջիններիս սոցիալական կարգավիճակը: Նրանց մեջ էր նաև Գյումրու Ղանդիլյան փողոցի այն ընտանիքը, որի տունը մի քանի օր առաջ էր փլուզվել: Ընտանիքը բազմանդամ է, բաղկացած է 7 հոգուց:
Մյուս 5 բնակարանի հատկացման համար կայացավ վիճակահանություն: Վիճակահանությանը մասնակցելու համար գրանցվել էր 12 քաղաքացի:
Վիճակահանությանը մասնակցող շահառումներից մեկն էլ այնքան էր հուզվել, որ մոտենալով վիճակահանության արկղին, նախ դիմեց Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանին.