«Մանչեսթեր Յունայթեդի» ներկայիս խաղաոճը ձեւավորվել է Մխիթարյանի շնորհիվ. Դիտմար Համան
Անգլիական «Լիվերպուլի» լեգենդար ֆուտբոլիստ Դիտմար Համանը բրիտանական «Մետրո» պարբերականին տված հարցազրույցում նշել է, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ավելի մեծ հարգանքի է արժանի:
«Մխիթարյանն առանցքային դեր է խաղացել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հաջողությունը բեկելու գործում: Սկսած նոյեմբերի վերջից Պրեմիեր լիգայում նա հսկայական ներդրում է ունեցել` աչքի ընկնելով «Սանդերլենդի» հետ խաղում, ինչպես նաեւ հաղթական գոլ խփելով «Տոտենհեմի» դարպասը: Հայ ֆուտբոլիստը գերազանց է խաղում Իբրահիմովիչի թիկունքում` օգնելով ձեւավորել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ներկայիս խաղաոճը:
ՄՅՈւ-ն իր կազմում այնպիսի ֆուտբոլիստներ ունի, ինչպիսիք են Իբրահիմովիչը, Մխիթարյանը, Պոգբան, որոնք կարող են միայնակ լուծել խաղի ելքը»,- ասել է Համանը:
Գերմանացին, խոսելով «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-«Լիվերպուլ» առաջիկա հանդիպման մասին, ասել է. ««Լիվերպուլը» չի կարող դիմակայել «Յունայթեդին»»:
Հիշեցնենք, որ Պրեմիեր լիգայի 21-րդ տուրի շրջանակներում հունվարի 15-ին կայանալիք «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-«Լիվերպուլ» հանդիպումը մեկնարկելու է Երեւանի ժամանակով 20:00-ին: Խաղը ցուցադրվելու է «Հ2» հեռուստաալիքով: