Արայիկ Հարությունյանը համակարգման աշխատանքներն արդյունավետ կազմակերպելու համար կարևորել է շահագրգիռ գերատեսչությունների հետևողական աշխատանքը և համագործակցությունը:
Հնդիկ ժամանակակից գրողը փաստում է՝ Հայաստանում իրեն տանն է զգում։
Մրցույթից հետո կազմակերպված մամուլի ասուլիսում Ֆրանսիայի պատվիրակը խոստովանեց, որ չափազանց շատ է սիրել Հայաստանը, պաշտում է հայկական լավաշն ու անպատմելի զգացողություններ ունի հաղթանակի հետ կապված:
Երգի միջազգային մրցույթը կարող եք դիտել նաև The LOFT-ում, LOFT Vanadzor-ում, Yerevan Park-ում, Dalma Garden Mall-ում, ինչպես նաև Հանրապետության հրապարակում։
Մրցույթի կազմակերպիչները ևս մեկ անգամ հորդորեցին չգնել կեղծ տոմսեր, քանի որ մուտքը Մարզահամերգային համալիր թույլատրելի է բացառապես tomsarkgh.am-ից և Telcell ընկերությունից ձեռք բերված տոմսերը։
Կենտրոնական բեմը նման է հոլին, իսկ նրա շուրջ լույսով թելերն են, որոնք փոխանցելու են յուրաքանչյուր ելույթի էներգիան։
Տարվա ամենասպասված իրադարձությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
«Մանկական եվրատեսիլ 2022-ի» տոմսերի վաճառքի 2-րդ փուլը սկսված է:
Վաճառքի այլ աղբյուրներ չկան:
«Մանկական Եվրատեսիլ 2022-ի»-ի թիմը ներկայացնում է այս տարվա միջոցառման հաղորդավարներին:
Տեսահոլովակի ռեժիսորն է Արամայիս Հայրապետյանը։
Դեկտեմբերի 5-ին Հանրապետության հրապարակում մրցույթի մասնակիցները կվառեն մայրաքաղաքի գլխավոր տոնածառի լույսերը:
Համաձայն չեմ, այսօր օրհասական պահեր է ապրում մեր պետությունը, հենց սա է պահը, որ պետք է հանդիպենք։ Երկուսին էլ չեմ կարողացել համոզել։
Հոկտեմբերի 4-ին Աշգաբատում կայացել է ՀՀ անկախության 31-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն։
Կոնգրեսի օրակարգի առանցքային թեման IBA-ի նախագահի նոր ընտրությունների անցկացումն է:
Ադրբեջանի զինված ուժերի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով հետաձգել է Անկախության օրվան նվիրված միջոցառումը:
«Ստարմուս» ճամբարում ներկայացված է գիտության 20-ից ավելի ոլորտ:
Փառատոնը կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 11-ը:
«Սթարմուս» միջազգային փառատոնը շարունակում է տպավորել իր բազմազան միջոցառումների շարքով՝ ասուլիսներ, հանդիպում-դասախոսություններ և աներևակայելի համերգային ծրագրեր։
Ներկայացված են գիտության 20-ից ավել ոլորտներ:
Դասախոսություններ են անցկացվել նաև Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական և Ագրարային համալսարաններում, ինչպես նաև ԹՈՒՄՈ ստեղծարար կենտրոնում։
Ընդգծենք, որ այս և փառատոնի շրջանակում կրթական հաստատություններում անցկացվող մյուս դասախոսությունների մուտքն ազատ է։
Փառատոնն այս տարի կրում է «50 տարի Մարսի վրա» խորագիրը՝ նվիրված Մարսի վրա առաջին վայրէջքի 50-ամյակին:
Կազմակերպիչները նշել են, որ շուտով կսկսվեն Sevan Startup Summit 2023-ի նախապատրաստական աշխատանքները, և վստահեցնում են, որ այն տեղի կունենա։
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գործադիր մարմինը որոշել է հաջորդ Համահայկական խաղերի բացման արարողությունն անցկացնել Գյումրիում։
Հեծանվաշքերթին հաջորդել է համերգային ծրագիրը: Նախագծին միացել ու մենահամերգով է հանդես եկել Արամ MP3-ը:
Մինչ այս պահը շրջանավարտների մասնակցությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահար չի արձանագրվել։
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ազդարարեցինք Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման մասին:
Արայիկ Հարությունյանը երեկ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությանը:
Քննարկման պաշտոնական բացման և փակման արարողությանը մասնակցել են Արցախի պետական այրեր, «Ապագա Հայկականը» հիմնադրամի հիմնադիրները և նախաձեռնողները:
Վաղը մենք, մեր պարն ու ապագա սերունդը որտեղ ենք լինելու, ինչ ճանապարհով ենք քայլելու: Այս հարցերի պատասխանները, ըստ ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուդոլֆ Խառատյանի, տալիս է «Շիրակի էսքիզներ»-ը:
Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել մի շարք ընկերությունների ղեկավարների հետ:
Աննա Հակոբյանի պաշտոնական կայքում միջոցառումից հրապարակվել են նոր լուսանկարներ:
Հունվարի 28-ին նախատեսված զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակին նվիրված ընդունելությունը, որը պետք է կայանար «Դվին» հյուրանոցային համալիրի մեծ սրահում, հետաձգվել է:
Համերգին զուգընթաց՝ ցուցադրվել է նաև թեմատիկ տեսաշար:
2022 թվականին հաշված օրեր են մնացել, սակայն ամանորյա տրամադրությունը կարծես թե այս տարի ևս մեր հասարակության մոտ բացակայում է:
Համերգն անցել է լեփ-լեցուն դահլիճում, ջերմ մթնոլորտում, ձայնային և լուսային գերժամանակակից էֆեկտներով։
«Գլոբալ մեգամիտումներն ու ֆինանսական աշխարհը» խորագրով քննարկումները ծավալվել են աշխարհում տարբեր ոլորտներում կատարվող փոփոխությունների, ինչպես նաև ֆինանսական աշխարհի վրա դրանց ազդեցության շուրջ։
Միջոցառման կազմակերպչական աշխատանքներն իրականացնելու է «Դոմինո փրոդաքշն» ընկերությունը:
Նպատակ ունենալով ընդլայնել գագաթնաժողովի աշխարհագրությունը և բացահայտել նոր գաղափարներ ու հնարավորություններ՝ «Մտքերի գագաթնաժողով»-ն այս տարի կանցկացվի մի քանի երկրներում:
Պետք է հասկանալ՝ հիմա ամառ է, Հայաստան են հաճախում մեծ թվով զբոսաշրջիկներ, և անընդհատ չմտածելու համար, որ գուցե վարակվել ես վիրուսով, ճիշտ տարբերակը միևնույն է դրա դեմ պատվաստվելն է:
Այս ընթացքում մեր գործընկերներից շատերի հետ քննարկել ենք SSS21-ի շրջանակներում համագործակցելու և միասին աշխատելու տարբերակներ։
Նույնաբովանդակ գրություն է ուղարկվել նաև ԿԳՄՍ նախարարության ենթակայության հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների տնօրեններին:
Հայաստանի 75 հոգանոց զորախմբի քայլերթը փայլուն էր կազմակերպված: Այն գլխավորում էր գնդապետ Աշոտ Հակոբյանը:
Անդրադառնալով Երեւանի 114 դօրոցի վերջին զանգի տեսանյութին ու տնօրենի պարին՝ ֆեյսբուքյան իր էջում այսպես է գրել ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը՝ շարունակելով.
Բոլոր այն միջոցառումները, որոնք ԿԳՄՍ-ն իրականացնում է այս պայմաններում, վերածվում են հոգեւոր արարողության. փոխնախարար
Այս տարվա մեր ապրիլքսանչորսյան միջոցառումը, իհարկե, անթերի չէր, կատարյալ չէր, բայց շատ մոտ էր անթերի լինելուն:
Սոչիի ամենամյա ներդրումային տնտեսական ֆորումը նախատեսված է անցկացնել փետրվարի 12-ից 14-ը:
Այն արժեցել է 70 մլն դրամ:
Ես չեմ հասկանում այն միտքը, որ ասում են՝ այսքան խնդիրներ կան երկրում, դուք տոնի վրաս այսքան գումար եք ծախսում:
«Դդմատոնի» շրջանակներում այգում գունեղ աշնանային տրամադրություն է ստեղծվել։
Նրանց ժամանելուն պես մուտքի մոտից հնչեց հայկական կենդանի երաշժտություն:
Մեկ տարվա ընթացքում «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդաշարը ներկայացրել է 45 մարդու, այսօր պարգեւատրվեցին նրանցից 13-ը։ Բեմ հրավիրվեցին մյուս չպարգեւատրված հերոսները, պարգեւներ ստացան նրանք եւս:
Արդեն ժամանել է նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ:
Աննա Հակոբյանի գրասենյակից շնորհակալություն են հայտնում վերոնշյալ կազմակերպություններին երեխաների ժամանցն ապահովելու համար։
Արդեն այս ամիս Արցախի թատրոնը հյուրախաղերով կլինի Երևանում՝ քաղաքապետարանի ենթակայության Մհեր Մկրտչյան արտիստական և Պատանի հանդիսատեսի թատրոններում:
Պարզվում է, մարզային միջոցառումների նկարագրություններից յուրաքաչյուրը տվյալ մարզի բարբառով է:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը ներկայացնում է լուսանկարներ՝ միջոցառումից:
Այդ բոլորը նպաստող գործոններ էին հետագա ցեղասպանությունների համար:
Պատճառվող անհարմարությունների համար քաղաքապետարանը հայցում է համաքաղաքացիների ներողամտությունը:
Տոնի առթիվ Արցախում է ՀՀ նախագահը, Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ մի շարք պատգամավորներով:
Միջոցառումները լավագույնս կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով ներգրավվելու են նաև ֆրանսախոս կամավորականներ:
ՋԱՀ-ը շարունակելու է ընդլայնել Ջավախքում մշակույթի պահպանմանն ու զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացումն ու աջակցումը:
Մրցույթը կանցկացվի հունիսի 6-14-ը:
Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամն առաջնորդության զարգացման երկամյա ծրագիր է իրականացնում, որի հիմքում ընկած է դասավանդումը դպրոցներում:
Կոնֆերանսի պաշտոնական մասի ավարատից անմիջապես հետո ներկաները մասնակցեցին գալա համերգին, որտեղ ելույթ էին ունենաում հիմնականում ազգությամբ հայ կատարողները:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու տիկին Նունե Սարգսյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու տիկին Աննա Հակոբյանը...
ք, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հրաժարվել է ներկա լինել միջոցառմանը, գիտակցելով, որ արարողակարգային ավագության կոպիտ խախտմամբ իր մասնակցությունը կնսեմացնի ՀՀ Ազգային ժողովի դերը։
Լիտվան՝ Էստոնիայից և Լատվիայից հետո դարձավ ԵՄ անդամ երրորդ երկիրը, որ վավերացրել է Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին հրավերով այսօր կմեկնի Թբիլիսի՝ ներկա գտնվելու Վրաստանի Առաջին Հանրապետության 100- ամյակին նվիրված տոնակատարություններին:
Մենք շարժվում ենք դեպի ազատ եւ երջանիկ Հայաստան, եւ մենք համոզված ենք, որ արդեն իսկ կարեւոր անկյունաքարեր ենք դրել այդ շինության կառուցման ճանապարհին:
Փառատոնին ներկա էին հատուկ այս առիթով Հայաստանից ժամանած առաջին խոհարար Սեդրակ Մամուլյանը՝ Յուրի Սարգսյանի, Էդուարդ Սիմոնյանի, Վազգեն Խաչիկյանի ընկերակցությամբ:
Մայրաքաղաքի կենտրոնից հայկական դրոշով երթ է մեկնարկել:
Երիտասարդները կարող են տրոլեյբուսների շտանգաներն իջեցնել, ավտոբուսների առաջ պառկել, ոչ մեկին չվիրավորել, ներողություն խնդրել անհարմարությունների համար։
Վանի նահանգապետարանի կողմից արված հայտարարության մեջ ասվում է, որ նահանգում կարգելվի ցույցերի, քայլերթերի, բողոքի ակցիաների, հիշատակման արարողությունների և առհասարակ ցանկացած հավաքների անցկացումը:
Մեր հարցերին պատասխանեց ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադեւոսյանը։
Գլխավոր միջոցառումը տեղի կունենա փետրվարի 13-ին Ստեփանակերտ քաղաքում: