Կայացել է Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակի կազմակերպման աշխատանքներով զբաղվող հանձնաժողովի նիստը
Արայիկ Հարությունյանը համակարգման աշխատանքներն արդյունավետ կազմակերպելու համար կարևորել է շահագրգիռ գերատեսչությունների հետևողական աշխատանքը և համագործակցությունը:
Հայաստանում՝ ինչպես տանը. Հնդկաստանի Հանրապետության օրը Երևանում կնշվի ինքնատիպ միջոցառմամբ
Հնդիկ ժամանակակից գրողը փաստում է՝ Հայաստանում իրեն տանն է զգում։
Առարկայական է դառնում մտավախությունը, որ Ադրբեջանը իսկապես ցեղասպանություն է նախատեսում. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Ես Հայաստանից ինձ հետ կտանեմ իմ հաղթանակն ու շատ լավաշ. Ֆրանսիայի պատվիրակը՝ մրցույթի արդյունքների մասին (լուսանկարներ)
Մրցույթից հետո կազմակերպված մամուլի ասուլիսում Ֆրանսիայի պատվիրակը խոստովանեց, որ չափազանց շատ է սիրել Հայաստանը, պաշտում է հայկական լավաշն ու անպատմելի զգացողություններ ունի հաղթանակի հետ կապված:
Րոպեներ անց կմեկնարկի «Մանկական Եվրատեսիլ 2022» մրցույթը. ՈՒՂԻՂ
Երգի միջազգային մրցույթը կարող եք դիտել նաև The LOFT-ում, LOFT Vanadzor-ում, Yerevan Park-ում, Dalma Garden Mall-ում, ինչպես նաև Հանրապետության հրապարակում։
Ամեն օր 1000-ից ավելի մարդ է աշխատում բեմում հիշարժան շոուի համար, կատարվել է հսկայական աշխատանք. Մարտին Օսթերդալ
Մրցույթի կազմակերպիչները ևս մեկ անգամ հորդորեցին չգնել կեղծ տոմսեր, քանի որ մուտքը Մարզահամերգային համալիր թույլատրելի է բացառապես tomsarkgh.am-ից և Telcell ընկերությունից ձեռք բերված տոմսերը։
Հանրային հեռուստաընկերությունը հրապարակել է «Մանկական Եվրատեսիլ»-ի բեմի լուսանկարները
Կենտրոնական բեմը նման է հոլին, իսկ նրա շուրջ լույսով թելերն են, որոնք փոխանցելու են յուրաքանչյուր ելույթի էներգիան։
«Մանկական Եվրատեսիլ»-ի 1000-ից ավելի տոմս հատկացվել է սահմանամերձ բնակավայրերի երեխաներին
Տարվա ամենասպասված իրադարձությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
«Մանկական եվրատեսիլ 2022-ի» տոմսերի վաճառքի 2-րդ փուլը սկսված է
«Մանկական եվրատեսիլ 2022-ի» տոմսերի վաճառքի 2-րդ փուլը սկսված է:
Հայտնի են «Մանկական Եվրատեսիլ 2022-ի» հաղորդավարները (տեսանյութ)
«Մանկական Եվրատեսիլ 2022-ի»-ի թիմը ներկայացնում է այս տարվա միջոցառման հաղորդավարներին:
«DANCE!». կայացել է Նարեի եվրատեսիլյան երգի և տեսահոլովակի պրեմիերան
Տեսահոլովակի ռեժիսորն է Արամայիս Հայրապետյանը։
Հետհաշվարկը սկսված է. «Մանկական Եվրատեսիլին» մնաց ընդամենը 30 օր
Դեկտեմբերի 5-ին Հանրապետության հրապարակում մրցույթի մասնակիցները կվառեն մայրաքաղաքի գլխավոր տոնածառի լույսերը:
Գարեգին Բ-ն նշեց, որ չի մասնակցի պետության կազմակերպած միջոցառմանը, Արամ Ա-ն էլ ասաց՝ միջավայրը տոքսիկ է․ Սինանյան
Համաձայն չեմ, այսօր օրհասական պահեր է ապրում մեր պետությունը, հենց սա է պահը, որ պետք է հանդիպենք։ Երկուսին էլ չեմ կարողացել համոզել։
Փարիզում տեղի է ունեցել ՀՀ անկախության 31-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր ընդունելություն (լուսանկարներ)
Աշգաբադում կայացել է ՀՀ անկախության 31-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն
Հոկտեմբերի 4-ին Աշգաբատում կայացել է ՀՀ անկախության 31-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընդունելություն։
Երևանում մեկնարկել է բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի արտահերթ կոնգրեսը (լուսանկարներ)
Կոնգրեսի օրակարգի առանցքային թեման IBA-ի նախագահի նոր ընտրությունների անցկացումն է:
ՀՀ կառավարությունը հետաձգել է Անկախության օրվա միջոցառումը
Ադրբեջանի զինված ուժերի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով հետաձգել է Անկախության օրվան նվիրված միջոցառումը:
«Ստարմուս» ճամբարում երեխաների հերթերը մեծ հպարտություն են առաջացնում. Արայիկ Հարությունյան (լուսանկարներ)
«Ստարմուս» ճամբարում ներկայացված է գիտության 20-ից ավելի ոլորտ:
Տավուշցի երեխաները «Սթարմուս»-ի փառատոնը զարդարել են իրենց գերտպավորիչ ելույթով. օր 3
«Սթարմուս» միջազգային փառատոնը շարունակում է տպավորել իր բազմազան միջոցառումների շարքով՝ ասուլիսներ, հանդիպում-դասախոսություններ և աներևակայելի համերգային ծրագրեր։
Եկել է «Ստարմուս» ճամբարի ժամանակը. այն ամբողջությամբ անվճար է, ներկայացված է 20 ոլորտ
Ներկայացված են գիտության 20-ից ավել ոլորտներ:
«Ես վերջապես Հայաստանում եմ, և կարելի է ասել, որ դա իմ երազանքի իրականացումն է». Բրայան Մեյ. Սթարմուս, օր 2
Դասախոսություններ են անցկացվել նաև Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական և Ագրարային համալսարաններում, ինչպես նաև ԹՈՒՄՈ ստեղծարար կենտրոնում։
Սթարմուսի պաշտոնական մեկնարկը տրված է. օր 1
Ընդգծենք, որ այս և փառատոնի շրջանակում կրթական հաստատություններում անցկացվող մյուս դասախոսությունների մուտքն ազատ է։
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը մասնակցել է «STARMUS VI» փառատոնի բացման արարողությանը
Փառատոնն այս տարի կրում է «50 տարի Մարսի վրա» խորագիրը՝ նվիրված Մարսի վրա առաջին վայրէջքի 50-ամյակին:
Sevan Startup Summit 2022-ն այս տարի չի կայանա տեխնիկական խնդիրների պատճառով
Կազմակերպիչները նշել են, որ շուտով կսկսվեն Sevan Startup Summit 2023-ի նախապատրաստական աշխատանքները, և վստահեցնում են, որ այն տեղի կունենա։
Համահայկական խաղերի բացման արարողությունը տեղի կունենա Գյումրիում
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գործադիր մարմինը որոշել է հաջորդ Համահայկական խաղերի բացման արարողությունն անցկացնել Գյումրիում։
Հեծանվաշքերթ և համերգային երեկո. Երևանում նշվել է հեծանվի համաշխարհային օրն ու հեծանվորդների ֆեդերացիայի 10-ամյակը
Հեծանվաշքերթին հաջորդել է համերգային ծրագիրը: Նախագծին միացել ու մենահամերգով է հանդես եկել Արամ MP3-ը:
«Վերջին զանգ»-ի հետ կապված ոստիկանական ծառայության արդյունքում 20 մեքենա է տեղափոխվել հատուկ պահպանվող տարածք
Մինչ այս պահը շրջանավարտների մասնակցությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահար չի արձանագրվել։
Հայաստանն արել է առավելագույնը՝ բռնցքամարտի առաջնությունը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար. փոխվարչապետ
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ազդարարեցինք Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման մասին:
Կայացել է բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության պաշտոնական բացման արարողությունը (լուսանկարներ)
Արայիկ Հարությունյանը երեկ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությանը:
«Ապագա Հայկականը» հիմնադրամն Արցախում անցկացրել է ժողովրդագրական խնդիրների լուծմանն ուղղված ֆորում
Քննարկման պաշտոնական բացման և փակման արարողությանը մասնակցել են Արցախի պետական այրեր, «Ապագա Հայկականը» հիմնադրամի հիմնադիրները և նախաձեռնողները: