«Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխության գլխավոր մրցանակակրի անունը կարդաց ՀՀ վարչապետը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք,  Գյումրու Սև բերդում տեղի է ունենում վարչապետի՝ «Մեր ժամանակների հերոսը» խորագրով մրցանակաբաշխությունը, որի հյուրերն են վերջին մեկ տարվա ընթացքում «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդման հերոսները։
Մրցանակաբաշխության ընթացքում պարգեւատրվեցին Արման Միքայելյանը, Լյուդվիգ Միքայելյանը, Արտակ Բոժիկյանը, Վարդան Ավետիսյանը, Աստղիկ Գալստյանը, Ռուբեն Գեւորգյանը, Արտակ Ղարանլղցյանը, Արփինե Բարսեղյանը, Լենա Երանոսյանը, Ազատ Թովմասյանը:
Առաջին մրցանակը մեր ժամանակների հերոս Ռուբեն Գեւորգյանին հանձնեց մաեստրո Տիգրան Մանսուրյանը: Հայրենադարձ ֆերմեր Արտակ Ղարանլղցյանին ներկայացրեց եւ մրցանակը հանձնեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը: Արտակն ասաց միշտ էլ ցանկացել է հաստատվել Հայաստանում: Սակայն հիմա  է հարմարվել: «Իմ երեխաները չեն խաղացել, ինձ են օգնել, եւ այսօր մենք արդյունքի ենք հասել: Հավատացեք, ռուսականը չի աշխատում, եվրոպականը չի աշխատում, միայն հայկականն է աշխատում»,- ասաց ֆերմերն ու բոլորին կոչ արեց օտար երկրներից վերադառնալ Հայաստան:Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը կարդաց Ստեփան Ավագյանի անունը, շնորհավորեց նրան, մաղթեց հաջողություններ: Բակո Սահակյանը ասաց, որ այս հերոսներին նաեւ Արցախ է հրավիրելու, այնտեղ եւս շնորհավորելու եւ պարգեւատրելու համար: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կարդաց Սամվել Գասպարյանի անունը՝ նրան եւս մաղթելով նոր ձեռքբերումներ: Վերջում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարդաց «Մեր ժամանակների հերոսի» գլխավոր մրցանակակրի՝ Ռիտա Մարտիրոսյանի անունը, ով իր կյանքում մեծ հեղափոխություն էր արել, քաղաքից տեղափոխվել Էր գյուղ: Լինելով ընտանիքի մայր, Ռիտա Մարտիրոսյանը նաեւ ստեղծել է ձեռնարկություն, աշխատանք ու աշխատատեղ։Մեկ տարվա ընթացքում «Մեր ժամանակների հերոսը» հաղորդաշարը ներկայացրել է 45 մարդու, այսօր պարգեւատրվեցին նրանցից 13-ը։ Բեմ հրավիրվեցին մյուս եւս հերոսները, նրանք էլ ստացան պարգեւներԵրեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը