Ոստիկանության Շենգավիթի բաժին են տեղափոխել Արարատի մարզի բնակիչ 37-ամյա տղամարդու։
Ինչպես հայտնել էինք, ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Արմավիրի մարզի մի շարք հատվածներում, այդ թվում՝ Մերձավանում, խուզարկություններ են իրականացնում։
Իրավապահները զննություն են իրականացնում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի տանը:
Տնտեսվարողներից կաշառք ստանալու համար ՊԵԿ գլխավոր հարկային տեսուչ է կալանավորվել․ կան ձերբակալվածներ
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել է 3 անձ, այդ թվում՝ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի գլխավոր հարկային տեսուչ:
«Հայփոստ» ՓԲԸ պաշտոնատար անձը մեղադրվում է խոշոր չափերով հափշտակության համար. վարույթը դատարանում է
Քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է, և վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել են ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարան:
2025-ին թմրամիջոցների դեմ պայքարում պետությունը որդեգրել է նոր մոտեցում՝ կենտրոնանալով ներմուծման շղթաների վրա
Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերն աճել են 614-ով կամ 20,4%-ով։
2025-ը շրջադարձային է եղել հատկապես միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության համար. ՆԳ նախարարը մանրամասնել է
Սա վկայում է ՀՀ ներքին անվտանգային իրավիճակի մասին, խաղաղության ջանքերի և մնացյալ փոփոխությունների մասին, որոնք տարվա կտրվածքով հասցրել ենք ունենալ։
Սամվել Կարապետյանին չի արգելվել հանդես գալ տեսաուղերձով. ՔԿ պարզաբանումը
Պնդումը, թե «Քննչական կոմիտեն չի տվել հնարավորություն Սամվել Կարապետյանին տեսաուղերձով հանդես գալու համար», չի համապատասխանում իրականությանը:
Կատարվում են գործողություններ. ՔԿ-ն՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում խուզարկությունների մասին
Վաղ առավոտյան իրավապահները խուզարկություններ են սկսել «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի աշխատասենյակում:
Հայտնաբերվել և առգրավվել է մեկ կիլոգրամից ավելի մեթամֆետամին․ կան ձերբակալվածներ․ տեսանյութ
31-ամյա աբովյանցու խուզարկությամբ հայտնաբերվել է տոպրակ՝ մեթամֆետամինի նմանվող զանգվածով, որի քաշը կազմել է մեկ կիլոգրամ 96 գրամ։
Մարտի 1-ի գործի շրջանակներում մեղադրանքներ են ներկայացվել Վալերի Օսիպյանին և ևս մեկ նախկին պաշտոնյայի
«Մարտի 1»-ի գործի շրջանակներում քրեական հետապնդումներ են հարուցվել ևս երկու նախկին պաշտոնատար անձանց նկատմամբ։
Կարճատև տեսակցությունից հետո կալանավորված անձի մոտից թմրամիջոցի նմանվող զանգված է հայտնաբերվել
Հայտնաբերված զանգվածն ուղարկվել է ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժին:
Դավիթ Համբարձումյանի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը, կալանավորվել է
Մասիս համայնքի ղեկավար Դավիթ Համբարձումյանի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը, 1 ամսով կալանավորվել է:
Քֆուր կդնես, կասես 1 ընտրի, հետևից կմտնես. Վաղարշապատի ընտրությունների գործով ձայնագրություններ են հրապարակվել
6 անձ ձերբակավել է՝ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով դատարան ներկայացնելու համար:
Արթուր Հովհաննիսյանը դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ «Ժողովուրդ» օրաթերթի
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է, որ դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ «Ժողովուրդ» օրաթերթի:
Մարտուն Գրիգորյանի տունը խուզարկվել է. նրա որդին հետախուզվում է. մանրամասներ
«Շեկո»-ին տարիներ առաջ սպանել է Վ. Ղուկասյանի եղբորորդին: Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Մարտուն Գրիգորյանի՝ Ղուկասյանին Գյումրու քաղաքապետ դառնալու հարցում օգնելը սպանվածի որդու համար ընդունելի չէր եղել: