«Եթե ցանկանում եք խաղաղություն աշխարհում, սկսե՛ք խաղաղություն հաստատելով ձեր սեփական սրտում». Պատկառելի բուդդիստ վանական Բհիկխու Պանակարա։
Գևորգ Մանթաշյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Նյու Դելի՝ մասնակցելու փետրվարի 16-20-ը «AI Impact Summit 2026» բարձր մակարդակի միջազգային գագաթնաժողովին։
Նախագահ Խաչատուրյանը նշել է, որ պետական քաղաքականության հիմքում մարդու բարեկեցությունն ու երկրի անվտանգությունն են։
Կառույցում Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հանդես է եկել ելույթով:
Աշխատաժողովը ներառել է նաև գործնական վարժություններ և խմբային աշխատանքներ՝ ուղղված ապօրինի առևտրի հայտնաբերման ու կանխարգելման մեխանիզմների ուժեղացմանը։
Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2026 թվականի փետրվարի 20-ին ամփոփվել են Վայոց ձորի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքները:
ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Քվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Կոնվերս Բանկի բիզնես ֆինանսավորման շնորհիվ ձեռք են բերվել նոր սարքավորումներ, արևային պանելներ, որոնք օգնել են նվազեցնել ընթացիկ ծախսերը և ավելի արդյունավետ կազմակերպել արտադրական գործընթացը։
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հյուրընկալել է Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Քվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Մենք առհասարակ բիտումի խնդիր չունենք, բայց ունենք որոշ հատվածներ, որտեղ շինարարը ոչ պատշաճ է մոտենում աշխատանքին»:
Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից:
Վերջին 10 տարիների ընթացքում 2025 թվականին եղել է աննախադեպ ձյան քանակ, որը միանշանակ ազդել է փոսերի գոյացման վրա:
Կարծում եմ՝ սա ամոթ է։ Սա շատ տխուր է։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցերի իր էջերում տեսանյութ է հրապարակել ինքնաթիռից:
Փետրվարի 20-ին կյանքի 85 տարում երկարատև հիվանդությունից վախճանվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության երիցագույն միաբաններից Տ. Տաթև արքեպիսկոպոս Սարգիսյանը:
Վերջերս ավարտվել է ձմեռային զորակոչը, բանակում մեկնարկել է երդման արարողությունների փուլը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են երկկողմ համագործակցության հետագա խորացման պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով շարունակական երկխոսության կարևորությունը։
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին գիտակցաբար ընտրում է պետականամետ, հայրենապաշտ դիրքորոշում
Մեկ գործարքի համար հետվճարի առավելագույն չափը կազմում է 6,000 ՀՀ դրամ, իսկ մեկ անձի համար ամսական առավելագույն շեմը՝ 60,000 ՀՀ դրամ։
Այն նաև համայնքային միջոցառումների և էկոհամակարգի նախաձեռնությունների կենտրոն է։
Նախագահի խոսքով՝ Հունաստանի օրինակը կարող է ուսանելի լինել Հայաստանի համար։
Էդգար Գևորգյանը ՊԵԿ գլխավոր քարտուղար էր նշանակվել 2020-ի հունվարին:
Քննարկեցինք նաև ԱՄՆ-Հայաստան հարաբերությունների նոր փուլը և տարածաշրջանային զարգացում
Նախարարին ուղեկցել է ԿԳՄՍՆ գլխավոր քարտուղար Հասմիկ Հակոբյանը։
Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար։
Փետրվարի 19-ին Hương Đạo Vipassana Bhavana կենտրոնում բուդդայական վանականները դիմավորել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկնոջը՝ Աննա Հակոբյանին։
Արայիկ Հարությունյանը Լոս Անջելեսի Իրանահայ միությունում հանդիպել է Լոս Անջելեսի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
ՆԳՆ քրեական ոստիկանությունը խոշորամասշտաբ խուզարկությունն է իրականացնում Արմավիրում:
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցերի իր էջերում գրառում է կատարել, որում հայտնել է, որ հայրենիք է վերադառնում խաղաղության ավելի մեծ վստահությամբ:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազաբալոնի փականը և իրականացրել հերթապահություն։
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է ՀԷՑ-ի հավելագրումներին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նիստի շրջանակում կարճատև զրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների հետ։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՊՆ-ի ընձեռած հերթական հնարավորությունները և կատարված փոփոխությունների արդյունքները:
Նոր բակերում ստեղծվում են խաղահրապարակներ, նստարաններ, կանաչ գոտիներ՝ ապահովելով երևանցիների հանգիստն ու բակային ակտիվ կյանքը։
Փոխվարչապետը նաև բարձր է գնահատել Ճապոնիայի կառուցողական մոտեցումն ու անաչառ դիրքորոշումը Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող իրադարձությունների առնչությամբ։
Ամենամյա համաժողովների ընթացքում այն հյուրընկալում է 1000-ից ավելի խոսնակների՝ քաղաքական գործիչների, գիտնականների և լրագրողների մասնակցությամբ, ինչպես նաև համաշխարհային առաջնորդների ներգրավմամբ։
Նախարար Հայրապետյանն անդրադարձել է Գիրք նվիրելու օրվա խորհրդին՝ նշելով, որ նման նախաձեռնության իրականացումը հատկապես խորհրդանշական է հենց գրքի արժևորմանը նվիրված օրվա շրջանակում։
Արարատ Միրզոյանը ՀՀ վարչապետի պատվիրակության կազմում գտնվում է Վաշինգտոնում:
ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսը շնորհակալություն է հայտնել Փաշինյանին և Ալիևին։
Սպիտակի ոլորաններում, Արթիկի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջաններում և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում, իսկ Վանաձորի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրև։
Վաշինգտոնում ընթացող Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստից առաջ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շփումներ է ունեցել արտերկրի գործընկերների հետ:
Նրանք պատերազմել են 30 տարի, բայց հակամարտությունը հաջողվեց կարգավորել 24 ժամում:
Ղեկավարների հանդիպման շրջանակում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ձեռքսեղմամբ ողջունել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Նրանց զրույցին մասնակցել է նաև Ղազախստանի նախագահը։