Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր որոշում է կայացրել Վռամ Գյուլզադյանին նշանակել իր խորհրդական հասարակական հիմունքներով: Վռամ Գյուլզադյանը Լոռու մարզի Վարդաբլուր գյուղից է, մասնագիտությամբ գյուղատնտես: Գյուղխորհրդի նախագահի պաշտոնից հետո՝ 1999 թվականին ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր մեծամասնական ընտրակարգով: «Օրինաց երկիր» կուսակցության անդամ է դարձել եւ 2003 թվականին կրկին ընտրվել է պատգամավոր, որից հետո եղել է Գյուղատնտեսության նախարարության բուսասանիտարիայի պետական տեսչությաՆ պետ եւ կարիերան կանգ է առել:
Վռամ Գյուլզադյանին պաշտոնանկ են արել ներկայիս արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանի թեթեւ ձեռքով: Պարզվում է, որ 2010 թվականին Դավիթ Հարությունյանի դուստրը փոքրիկ բիզնես է ունեցել՝ Հայաստան է ներկրել թղթե բաժակներ: Այդ առարկաները ստուգվում էր բուսասանիտարիայի պետական տեսչության կողմից: Դավիթ Հարությունյանի դուստեր բիզնեսի հարցերով որոշ ժամանակ բրոքեր է զբաղվել, որից հետո անձամբ նրա դուստրն է գնացել տեսչություն եւ այլն:
Տեսչության աշխատակիցներից մեկը չճանաչելով Հարությունյանի դստերը, նախ մի քանի անգամ լավ սպասարկել է, որից հետո առաջարկել է, որպեսզի շատ չչարչարեն աղջկան, արագացված կարգով ստուգեն ներկրվող ապրանքները, որի համար նա պետք է շնորհակալություն հայտնի: Հարությունյանի դուստրը փորձել է պարզել՝ արդյո՞ք գումար են պահանջում, որին ի պատասխան ստացել է. «Քո նման սիրուն աղջկանից ո՞նց կարելի է փող ուզել»: Այս պատմության ժամանակ Դավիթ Հարությունյանն ԱԺ պատգամավոր է եղել, իմանալով դստեր «խնդիրների» մասին՝ զանգահարել է բնապահպանության նախարարին, որն էլ զանգել է այն ժամանակվա վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եւ... վարչության պետը պաշտոնանկ է արվել:
Ուշագրավ է, որ Վռամ Գյուլզադյանին Կարեն Կարապետյանն իր խորհրդական նշանակեց այն բանից հետո, երբ Դավիթ Հարությունյանն այլեւս կառավարության աշխատակազմում չէ: