Արեգ Կյուրեղյանին այս պահին խոշտանգում են. դատարանից ահազանգում է պաշտպանը
Քիչ առաջ Ավան եւ Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում միջադեպ տեղի ունեցավ: «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամներ Սմբատ Բարսեղյանի, Արեգ Կյուրեղյանի, Սեդրակ Նազարյանի եւ ուղեցկող ոստիկանների միջեւ վիճաբանություն առաջացավ, սակայն ապակիներից այն կողմ լսելի չէր, թե ինչ է տեղի ունենում, լսվում էր միայն նրանց բղավոցները:
Բանը հասավ նրան, որ ուղեկցող ոստիկանները բռնի ուժով դահլիճից հեռացրեցին Սմբատ Բարսեղյանին եւ Արեգ Կյուրեղյանին: Այս պահին ապակիներից այն կողմ լարված իրավիճակը շարունակվում է:
Լարված է նաեւ դահլիճում գտնվողների շրջանում. նրանք տեսնելով, թե ինչ է տեղի ունենում, սկսեցին ձեռքերով հարվածել ապակիներին:
Արեգ Կյուրեղյանի պաշտպան Արա Ղարագյոզյանը քիչ առաջ լրագրողներին տեղեկացրեց, որ միջադեպը սկսվել է այն բանից հետո, երբ իր պաշտպանյալը փորձել է գրություն փոխանցել իրեն, սակայն ուղեկցող ոստիկանը Արեգի ձեռքից խլել է թուղթը եւ բռնություն գործադրելով, գետնին գցելով` հանել դահլիճից:
Նա ահազանգեց, որ հատուկ գոտում այս պահին բարձր գոռոցի, ծեծի ձայներ են գալիս, խոշտանգում են իր պաշտպանյալին: