ԼՂ հարցում Թուրքիան, Վրաստանը և Ադրբեջանը ՄԱԿ-ում միասին կգործեն. Թուրքիայի ԱԳ նախարար
Թուրքիան, Ադրբեջանը և Վրաստանը Նյու Յորքում կայանալիք ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նիստին Լեռնային Ղարաբաղին և Աբխազիային վերաբերող հարցերում միասնաբար հանդես կգան, հայտարարել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն՝ Ադրբեջանի և Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հետ եռակողմ հանդիպմանը հետևած մամուլի ասուլիսի ժամանակ, գրում է timeturk.com-ը:
Չավուշօղլուի խոսքով, Բաքվում կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկվել է, թե ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նիստում Ադրբեջանին և Վրաստանին  հետաքրքրող հարցերում ինչպես կարող են միասնաբար հանդես գալ:
«Մենք Նյու Յորքում միասին կընգծենք, որ ինչպես Ղարաբաղի, այնպես էլ Աբխազիայի հիմնախնդիրները հարկավոր է րոպե առաջ լուծել խաղաղ ճանապարհով և երկու երկրների տարածքային ամբողջականության շրջանականերում», ասել է Չավուշօղլուն: