Արենիում դասադուլ է. դեմ են ՏԻՄ ընտրություններում հաղթած ՀՀԿ-ի թեկնածուին
Նոյեմբերի 5-ին Վայոց ձորի Արենի խոշորացված համայնքում եւս կայացան ՏԻՄ ընտրությունները: Արենի խոշորացված համայնքում միավորվել է 9 նախկին համայնք` Արենի, Ագարակաձոր, Աղավնաձոր, Արփի, Գնիշիկ, Ելփին, Խաչիկ Չիվա, Ռինդ:
Համայնքապետի պաշտոնի համար պայքարում էր 3 թեկնածու` Ռինդ համայնքի ՀՀԿ-ական գյուղապետ Հուսիկ Սահակյանը, Արփիի ԲՀԿ-ական գյուղապետ Ռազմիկ Վարդանյանը եւ ինքնաառաջադրված` Արենիի գործող գյուղապետ, անկուսակցական Րաֆֆի Խաչատրյանը: Հաղթել է ՀՀԿ-ական թեկնածու Հուսիկ Սահակյանը: Նա ստացել է 3123 քվե, Խաչատրյանը` 1967 քվե, իսկ Վարդանյանը` 1175 քվե:
Սահակյանի հաղթանակը դուր չի գալիս Արենի համայնքի բնակիչներին. դպրոցում դասադուլ է, բնակիչները բողոքի ակցիա են անում:
Yerkir.am-ի հետ զրույցում նրանք նշել են, որ իրենց այլ համայնքապետ պետք չէ: «Մենք մեր համայնքապետ Րաֆֆի Խաչատրյանին ենք ուզում, մեր գյուղում նա է ընտրվել, եւ մեզ այլ համայնքապետ պետք չէ»,- ասաց բնակիչներից մեկը:
Բնակիչների խոսքով` եթե այդպես է, իրենց խոշորացված համայնք պետք չէ: «Մեզ մոտ հաղթել է մեր թեկնածուն»,- ասացին նրանք:
Ի դեպ, միայն Արենիում Խաչատրյանը ստացել է ընտրողների ձայների գերակշիռ մասը` 878 քվե, ՀՀԿ-ական թեկնածուն ստացել է ընդամենը 161 քվե:
Բնակիչները նաեւ պահանջում են Արենիի դպրոցի տնօրենի հրաժարականը: «Դավաճանել է գյուղին եւ գյուղացուն, պահանջում ենք հրաժարականը»,- ասացին նրանք: