Լոռու մարզի Ճոճկան համայնքում ընտանիքի 5 անդամներ սննդային թունավորմամբ տեղափոխվել են Ալավերդու բժշկական կենտրոն:
Ընտանիքի 5 անդամներն էլ բողոքել են որովայնի շրջանում ուժեղ ցավերից ու ընդհանուր թուլությունից: Տուժածներն անմիջապես հոսպիտալացվել են ինֆեկցիոն բաժանմունք: Բժշկական կենտրոնի գաստրոէնտերոլոգ Տաթև Ծատինյանի խոսքով՝ հիվանդների նախնական ախտորոշումը սննդային տոքսիկոինֆեկցիա է: Բժշկուհու խոսքով՝ թունավորման նախնական պատճառը միսն է, որի մասին հայտնել են անձամբ տուժածները:
Վերջնական եզրակացություն կտրվի միայն լաբորատոր հետազոտությունների պատասխանները ստանալուց հետո: Ընտանիքի անդամները նշել են, որ անորակ միս են օգտագործել: