Վանաձորի քաղաքապետի առաջին խորհրդականը նշանակվել է. նա եւս մասնակցում է քվեարկություններին
Վանաձորի քաղաքապետի նախկին առաջին տեղակալ Արտյոմ Գրիգորյանը արդեն իսկ նշանակվել է քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի գլխավոր խորհրդականի պաշտոնում: Այդ մասին ավագանու նիստի ընթացքում հայտարարեց քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը` առաջարկելով շնորհավորել Գրիգորյանին` նոր պաշտոնի համար:
Հատկանշական է, որ Արտյոմ Գրիգորյանը շարունակում է ներկայանալ նաեւ որպես համայնքի ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ, մասնակցել ավագանու նիստերի հարցեին, ինչպես նաեւ քվեարկել: Ավագանու անդամների այն հարցին, թե արդյոք համայնքի ղեկավարի գլխավոր խորհրդականը կարող է հանդես գալ որպես ավագանու անդամ, Ասլանյանը պատասխանեց. «Օրենքը չի խանգարում` կարող է»:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ասլանյանը գտել է Գրիգորյանին պաշտոնի տեղավորելու ճանապարհը` բացելով գլխավոր խորհրդականի հաստիքը: Հիշեցնենք նաեւ, որ Գրիգորյանը հրաժեշտ տվեց քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնին այն ժամանակ, երբ ստորագրվեց ՀՎԿ-ՀՀԿ հուշագիրն ու Արկադի Փելեշյանը նշանակվեց քաղաքապետի առաջին տեղակալի պաշտոնում` Արտյոմ Գրիգորյանի փոխարեն: