Թուրքիայի մեջլիսում 3 կուսակցություններից ներկայացված բոլոր 3 հայ պատգամավորները շնորհավորել են հայերին Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ. նրանք գրառումներ են տարածել սոցիալական ցանցերի իրենց էջերում:
Ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցությունից հայուհի Սելինա Դողանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայերեն և թուրքերեն շնորհավորանք է թողել:
Սելինա Դողանի գրառումը՝ Twitter-ի իր միկրոբլոգում
«Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցությունից Կարո Փայլանը հայերին շնորհավորել է ֆեյսբուքի իր էջում՝ տարածելով լուսանկար, որի վրա գրված է. «Խաղաղ աշխարհ ունենալու երազանքով շնորհավորում եմ Սուրբ Ծնունդը»: Լուսանկարին կից նաև հայերեն, թուրքերեն և անգլերեն շնորահավորանք կա:
Կարո Փայլանի գրառումը՝ ֆեյսբուքի իր էջում
Թուրքիայի նախագահի գլխավորած «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցությունից հայ պատգամավոր Մարգար Եսայանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայերեն գրել է․ «Քրիստոս ծնավ եւ հայտնեցավ», ապա թուրքերեն ավելացրել՝ «Բոլոր ուղղափառ հայերին շնորհավորում եմ Սուրբ Ծննդի առիթով: Թող խաղաղություն և կայունություն լինի: Ինձ ուղղված շնորհավորանքների համար շնորհակալություն եմ հայտնում»։