Արցախում զինծառայողը զոհվել է վիրավոր ընկերոջը փրկելիս. գյուղապետ
Լուսանկարում՝ զոհված զինծառայող Վաչե Չիլինգարյանը
Արցախում երեկ հակառակորդի կրակոցից մահացած 19-ամյա զինծառայող Վաչե Չիլինգարյանը Գեղարքունիքի մարզի Շորժա գյուղի բնակիչ էր:
Մեր զրույցում գյուղապետ Սուլիկո Շուշանյանն ասաց, որ զինծառայողը երկու քույր ունի, ապրում են սոցիալապես նորմալ պայմաններում: «Փոքր տնտեսություն ունեն, նորմալ ապրում են: Վաչեն կարգին երեխա էր, ֆիզիկապես ուժեղ, բոյով-բուսաթով, աշխատասեր»,- ասաց գյուղապետը:
Մեր հարցին, թե դեպքից ի՞նչ տեղեկություններ ունի, Սուլիկո Շուշանյանն ասաց. «Հայտնել են, որ ընկերոջը խփել են, ինքը գնացել է օգնության, իրեն են խփել, հետո եւս մեկն էլ է գնացել օգնության իրեն էլ են խփել: Մեկ զոհ ունենք, երկու վիրավոր»,- ասաց նա:
Վիրավորների մասին տեղեկությունը փորձեցինք ճշտել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից, վերջինս, սակայն մեր հարցին չպատասխանեց: Մեր տեղեկություններով, վիրավոր երկու զինծառայողները թեթեւ վնասվածքներ են ստացել, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Այսօր Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ երեկ ժամը 13:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Վաչե Նվերի Չիլինգարյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: