Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ ՄՆխիթարյանն արդեն «Արսենալի» խաղացող է: Վստահեցնում է բրիտանական Daily Star-ը: Պարբերականը հաստատում է, որ Մխիթարյանի ներկայիս թիմը՝ «Մանչեստեր Յունայթեդը», «զինագործների» հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսին ստանալու համար ակումբին գումար ու Հենրիխ Մխիթարյանին են տալու: Ընդհանուր առմամբ՝ դա կազմելու է մոտ 61 մլն եվրո (55 մլն ֆունտ ստեռլինգ):
Մխիթարյանը «Յունայթեդ» էր տեղափոխվել 2016 թ. Դորտմունդի «Բորուսիայից»: «Կարմիր սատանաները» նրա դիմաց վճարել էին 30 մլն եվրո (28 մլն ֆունտ ստեռլինգ): Նա 4 տարվա պայմանագիր էր կնքել, իսկ աշխատավարձը կազմում էր տարեկան 12 մլն եվրո: Կիսապաշտպանը «մանկունյանցիների» կազմում դարձել է Եվրոպա լիգայի, Անգլիայի լիգայի գավաթի խաղարկության, երկրի Սուպերգավաթի հաղթող:
Ֆուտբոլիստը ՄՅՈՒ-ի մեկնարկային կազմում տեղը կորցրեց ընթացիկ մրցաշրջանի նոյեմբերի սկզբին: Շաբաթներ շարունակ չէր հայտնվում հայտացուցակում: Վերջերս գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն սկսեց նրան կրկին որոշակի խաղաժամանակ տալ, սակայն, ըստ երեւույթին, Մխիթարյանը չհամոզեց նրան: Մոուրինյոն որոշել էր, որ նա մասնակցեր այս գիշեր կայացած Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի «Ստոք Սիթիի» դեմ խաղին, սակայն վերջին պահին դուրս մնաց հայտացուցակից, ինչը թույլ տվեց ենթադրել, որ տրանսֆեր արդեն կայացել է: