1 միլիոն դրամ Երեւանին նվիրված երգի համար, 800 հազար դրամ՝ Երեւանի մասին պիեսի համար
Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի տոնակատարություններին ընդառաջ քաղաքապետարանը հայտարարել է մրցույթ՝ Երեւանին նվիրված երգ եւ պիես ունենալու համար: Սահմանվել են նաեւ մրցանակներ: Երգի դեպքում դրամական պարգեւն ավելի մեծ գումարի տեսքով է, քան պիեսի:
Առաջին հայտարարության մեջ, մասնավորապես, նշված է.
«Երեւանի քաղաքապետարանը, Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության գործընկերությամբ, հայտարարում են Երեւանին նվիրված երգի համահայկական մրցույթ: Մրցույթին կարող են մասնակցել հայ եւ օտարազգի կոմպոզիտորներ ու երգահաններ՝ առանց տարիքային սահմանափակման: Յուրաքանչյուր հեղինակ իրավունք ունի ներկայացնելու մեկ երգ (ցանկացած լեզվով)՝ առավելագույնը 5 րոպե տեւողությամբ։ Մրցույթին ներկայացվող երգը չպետք է հնչած լինի որեւէ նախագծում կամ մրցույթում: Լավագույն ստեղծագործությունները կհնչեն մրցույթի գալա համերգում՝ կենդանի նվագակցությամբ ու կատարմամբ, որի շրջանակում կշնորհվեն համապատասխան մրցանակներն ու դրամական պարգեւները:
Հայտերն ընդունվում են մինչեւ սույն թվականի հուլիսի 15-ը՝ Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունում: