Արա Աբրահամյանին դուր չի եկել վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանի առաջադրման մասին հարցը
2013-ին մեծ աղմուկով հայաստանյան քաղաքական դաշտում հայտ ներկայացրած Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը նույնպիսի աղմուկով շատ արագ խաղից դուրս մղվեց եւ ըստ էության, ընդհատակ անցավ: Տեւական ժամանակ նա անգամ հարցազրույցներ չէր տալիս: Այսօր նա համաձայնել է պատասխանել ՀԺ-ի հարցերին:
Հարցին՝ Հայաստանի իշխանությունների ու ձեր միջեւ կոնֆլիկտ կա՞, Աբրահամյանը պատասխանել է. «Միշտ եղել են կոնֆլիկտներ, դա նշանակություն չունի: Կոնֆլիկտը նշանակություն չունի, մենք չպետք է պատճառ բռնենք: Դա գործին չի օգնում: Մենք պետք է մեր գործն անենք: Ամենաշատը երեւի իմ հետ են կռվում, իմ մասին խոսում, ինձ են ինչ-որ բաներ ասում, բայց ես երբեք չեմ նեղանում: Ես իմ գործը պետք է անեմ, մենք չպետք է նեղանանք, հայրենիքից չեն նեղանում»:
Նա խոսել է նաեւ ՀՀ նախագահի պաշտոնում Արմեն Սարգսյանի ընտրվելու, վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանի առաջադրման, ինչպես նաեւ մարտի 18-ին նշանակված ՌԴ նախագահի ընտրությունների, ռուսաստանաբնակ հայերի նախընտրական տրամադրությունների եւ այլ հարցերին մասին:
Հարցազրույցը կարող եք կարդալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի մարտի 15-ի համարում: